kajaki

  kajaki

  Kajakarstwo w sezonie wakacyjnym to popularny sposób spędzania wolnego czasu w Polsce. Pływają wszyscy: rodziny z dziećmi, grupki młodych osób, a także seniorzy. Podpowiadamy zatem, w jakie miejsca warto się wybrać, by aktywnie odpocząć na łonie natury.

  Kanion Colca w Peru uważany jest za najgłębszy na świecie. Pierwszymi ludźmi, którym udało się go przepłynąć byli członkowie krakowskiego klubu kajakowego. Polscy studenci dokonali tego ponad 40 lat temu. Ich wyczyn przeszedł do historii i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Jak wspominają tę niezwykłą wyprawę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Pływanie i sterowanie kajakiem dwuosobowym nie jest skomplikowane, jednak opanowanie techniki wymaga nieco czasu. Zasady można poznać zarówno na kursach, jak i studiując poradniki poświęcone temu sportowi. Najważniejsze umiejętności to wiosłowanie, manewrowanie, a także wsiadanie i wysiadanie.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Maciej Dolega wybrał się na spływ Wieprzem, a przy okazji powiedział jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni!

  Staszek Karpiel-Bułecka przejechał Tatry na rowerze, zimą biegał na skiturach, a teraz postanowił kajakiem przepłynąć Dunajec. Zobaczcie, ile czasu zajęło mu opanowanie sprzętu i co zobaczył po drodze. Nie obeszło się też bez "dachowania" w wodzie.

  Sonia Bohosiewicz lubi aktywność fizyczną, ale niewiele osób wie, że aktorka uwielbia pływać na kajakach. O tym, skąd wzięła się ta miłość Sonia powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej. Dowiedzieliśmy się również o pewnym romansie aktorki.