Podróże

Najpopularniejsze kierunki podróży w 2022 roku. Wśród nich polskie miasto

Podróże

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Podróże

Coroczna lista trendów z wyszukiwarki Google pozwala nam sprawdzić, jakie hasła cieszyły się popularnością w danym roku. Dotyczy to również kierunków turystycznych. Które państwa i miasta budziły największe zainteresowanie w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Popularne kierunki podróży

Jak co roku, Google publikuje interesujące statystyki, dzięki którym możemy poznać jakie hasła wpisują internauci na całym świecie. Na podstawie danych wyszukiwarki można zobaczyć m.in. jakie kierunki podróży cieszyły się największą popularnością w 2022 roku. Okazuje się, że na liście widnieje nawet polski akcent.

Podróżnicy i ich niezwykłe wyprawy

Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem
Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

W rankingu TOP 10 najczęściej wyszukiwanych lotów na pierwszym miejscu znalazła się hiszpańska Sewilla, na drugim miejscu Mediolan, a trzecie otrzymała Nicea. Nie zabrakło także Paryża, Amsterdamu czy Porto. Polskie miasto Kraków znalazło się na 9. miejscu. Ranking zamykają Ateny.

Najpopularniejsze zabytki w 2022 roku

Na pierwszym miejscu wśród wakacyjnych kierunków znalazła się Turcja. Turyści chętnie szukali także ofert dotyczących pobytu w Hiszpanii, Dubaju, Grecji czy Chorwacji.

Najpopularniejszymi zabytkami tego roku zostały: pałac Buckingham oraz Big Ben. Podium zamyka piramida w Gizie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: Pałac Królewski w Brukseli, Park Kultury i Kreatywności Songshan w Tajpej oraz Narodowa Hala Pamięci Czang Kaj-szeka.

Więcej informacji na ten temat w TVN24

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Jasper James

Pozostałe wiadomości