Podróże

Królewski Windsor. To tutaj stoi jeden z najstarszych i najdłużej zamieszkiwanych zamków w Europie

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Ania Senkara
Królewski Windsor
Królewski WindsorDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Windsor to szczególne miejsce dla członków rodziny monarszej. To właśnie tutaj odbywa się wiele królewskich imprez, a od chwili wybuchu pandemii COVID-19, mieszka w zamku Królowa Elżbieta II. Dlaczego warto wybrać się do Windsoru? Jak atrakcje oferuje turystom? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Windsor - co warto o nim wiedzieć?

Windsor znajduje się tylko godzinę drogi od Londynu i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Szacuje się, że każdego roku to szczególne dla rodziny królewskiej miejsce odwiedza nawet 8 milionów ludzi. - Sercem Windsoru jest oczywiście zamek królewski. Ma ponad tysiąc lat - mówiła Ania Senkara. Co ciekawe, jest też jednym z najstarszych i najdłużej zamieszkiwanych zamków w Europie.

To właśnie w tym miejscu odbywają się różne monarsze uroczystości, szczególnie śluby. - Zdarza się, że rodzina królewska wychodzi z tej bramy do tłumów. Tak było tuż przed ślubem Harry'ego i Meghan, kiedy William i Harry wyskoczyli i witali się z ludźmi - dodała nasza reporterka.

Jakie atrakcje oferuje Windsor?

Turyści gromadzą się także w pobliżu pomnika królowej Wiktorii. Wielu z nich na tle monumentu robi sobie pamiątkowe zdjęcia. Windsor to także sklepy z pamiątkami. Można w nich spotkać nie tylko figurki będące podobizną królowej, kartki, czy torby nawiązujące do rodzinny królewskiej, ale także świece o zapachach, które podobają się członkom monarchii.

Warto dodać, że Windsor to miejsce, gdzie wszędzie można dojść na piechotę. Idąc na spacer, warto wybrać na The Long Walk, czyli na jedną z najdłuższych alejek spacerowych na świecie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Ania Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości