Bezpieczna wakacyjna podróż z dzieckiem. Jak się przygotować?

Autor:
Anna
Gondecka
Daleko jeszcze…? Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem
Daleko jeszcze…? Bezpieczne podróżowanie z dzieckiemDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Już niedługo Polacy ruszą samochodami w wakacyjne trasy. Magdalena Kordaszewska, specjalistka w dziedzinie gadżetów dla najmłodszych pokazała w studiu Dzień Dobry TVN te, które umilą dzieciom długi czas podróży. - To głowę trochę zajmie i pozwoli spokojnie spędzić czas - powiedziała.

Wakacyjna podróż z dzieckiem

Dobre przygotowanie do podróży z maluchem zapewni spokój nie tylko najmłodszym, ale też rodzicom. To nic trudnego, wystarczy zastosować się do kilku zasad.

- Jeżeli wybieramy się w podróż samochodem, to dobierzmy fotelik do dziecka i do samochodu. Skorzystajmy z porad sklepów stacjonarnych, podjedźmy z dzieckiem i sprawdźmy, czy wszystko jest w porządku (...) Młodsze dzieci powinny jechać w foteliku, który ma poziomicę. Taki fotelik pasuje do większości aut, które mamy na rynku - powiedziała nasza ekspertka.

Na daleki wyjazd niezwykle pomocnym patentem jest jednorazowa toaleta.

- Możemy ją rozstawić koło samochodu, a potem po prostu wyrzucić. Ciekawa jest jeszcze nakładka na toaletę, która też może być nocnikiem. Potem wyrzucimy zawartość, a dziecko usiądzie sobie na czymś higienicznym. To jest bardzo ważne, a dzieciaki się tym stresują - dodała Magdalena Kordaszewska.

Ciekawe gadżety dla dzieci

Gościni Dzień Dobry TVN zwróciła uwagę na to, że nasze pociechy chętnie zajmą się czymś podczas długiej podróży samochodem. Można ten czas wykorzystać bardzo pożytecznie.

- Nie wozimy worka w samochodzie, które ma siedzieć cicho, tylko staramy się zaaktywizować dziecko. Mamy wiele przewodników, które z dzieckiem możemy omówić i najlepiej narysować na mapie naszą trasę i wspólnie ją śledzić, tak by dziecko pokazywało, gdzie akurat jesteśmy. Troszkę dziecko jest wtedy zajęte - poradziła Magdalena Kordaszewska

- Quizy, wariactwa, odgadywanie najróżniejszych treści, różne logiczne zadania. To głowę trochę zajmie i pozwoli spokojnie spędzić czas - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz takiże:

Autor:Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Źródło zdjęcia głównego:  Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości