Parenting

Strój karnawałowy dla dziecka. Jak samodzielnie zrobić kostium w domu?

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
Strój na bal karnawałowy – zrób to sam!
Strój na bal karnawałowy – zrób to sam! Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Trwa karnawał, więc w przedszkolach i szkołach organizowane są bale przebierańców. Strój można kupić, wypożyczyć lub zrobić własnoręcznie w domu - np. z koca, papierowych toreb czy filcowego bieżnika. Monika Krawiec, krawcowa, przedstawiła w Dzień Dobry TVN proste pomysły na kreacje dla maluchów.

Stroje karnawałowe dla dzieci - inspiracje

Z rzeczy, które mamy w domu z łatwością można przygotować kreatywne przebrania dla dzieci. By ułatwić sobie pracę, warto zaopatrzyć się w klej na gorąco, kolorowe kartki papieru, a także ozdoby, jak np. koraliki, cekiny czy brokatowe dodatki.

- Bal przebierańców dla każdego malucha jest zawsze wielkim przeżyciem. Jeśli nie kupimy ani nie wypożyczymy, tylko sami zrobimy strój, to na pewno zapadnie w pamięć i dziecko będzie bardzo miło wspominać taki bal - powiedziała Monika Krawiec.

Krawcowa zaprezentowała strój strój syrenki. Jak go wykonanała?

- Najważniejszy w tym stroju jest ogon. Można wykorzystać jakiś materiał, karton, ja akurat wykorzystałam filcowy bieżnik na stół. Myślę, że wiele osób ma takie rzeczy w domu. Przyklejamy do tego klejem na gorąco kawałki filcu, mogą to być reklamówki kolorowe, jakieś papiery, skrawki materiału. Jeśli są błyszczące, to jeszcze lepiej. Stanik jest zrobiony z takiej pianki i do tego doczepione są koraliki. Do opaski przyklejamy ozdoby i syrenka jest gotowa - wyjaśniła ekspertka.

Pomysły na stroje karnawałowe dla dziewczynki i chłopca

Strój kolorowego ptaka z dużymi skrzydłami będzie uniwersalnym przebraniem zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

- Wykorzystałam do tego torebkę papierową z dyskontu. Przyczepione są do niej klejem na gorąco kawałki kolorowych papierów. Doczepiamy gumeczki i w ciągu 10 minut mamy strój gotowy - stwierdziła Monika.

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest przygotowanie stroju smoka. Ta kreacja jest nieco trudniejsza od poprzednich.

- Strój jest zrobiony z polarowego koca w kolorze zielonym. Dokleiłam również zęby, oczy, a także rogi. Rasowy smok musi również ziać ogniem i ta ozdoba jest zrobiona z rolki po papierze toaletowym. Koc wycinamy w odpowiednim kształcie. Doszywamy lub doklejamy sznureczki, kaptur i w zasadzie jest już gotowe - powiedziała krawcowa. - Ważne, żebyśmy zwracali uwagę na to, by ten strój był wygody - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości