Teściowa chce, aby wnuk mówił do niej "mamo". "Podejmij kroki, aby czuć się pewniej w roli rodzica"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
Nie taka teściowa straszna

Teściowa i relacje z nią to temat rzeka. Jedne potrafią być prawdziwym wsparciem dla synowej, inne próbują we wszystko ingerować, a w szczególności w wychowywanie wnuków. Pewna młoda mama podzieliła się z internautami swoimi trudnymi doświadczeniami z teściową.

Teściowa chciała, aby wnuk nazywał ją "mamą"

Portal Mumsnet.com cieszy się w Wielkiej Brytanii ogromną popularnością wśród rodziców. Wokół serwisu działa również forum, na którym rodzice dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To właśnie tam jedna z młodych mam postanowiła opisać swoje relacje z teściową.

Dzieci

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Na wstępie kobieta przyznała, że teściowa bardzo mocno ingeruje w wychowanie wnuka. Odsuwa ją od dziecka, a także domaga się, aby malec nazywał ją "mamą". Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że czarę goryczy przelały pierwsze urodziny jej synka. Gdy przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie z tortem, babcia ustawiła się tuż obok dziecka. - Zapytałam, czy moglibyśmy się zamienić, aby oboje jego rodzice byli wokół niego do zdjęcia - czytamy.

Prośba internautki nie spotkała się dobrym przyjęciem. Teściowa i szwagier stwierdzili, że takie słowa są nie na miejscu. Mama usłyszała, że zachowuje się niegrzecznie. Na tym jednak nie koniec. Internautka przyznała, że babcia chciała wybrać imię, szkołę, a także codziennie odbierać wnuka po zajęciach i zabierać na spacer. - Szantażowała mnie emocjonalnie, kiedy odmawiałam - napisała na forum.

Relacje z teściową. Jak postawić granice?

Wpis młodej mamy wywołał ogromne poruszenie wśród innych rodziców. Wielu z nich było zdania, że zachowanie teściowej jest niedopuszczalne. Największe oburzenie komentujących wywołał fakt, że babcia chce, aby wnuk mówił do niej "mamo". "Podejmij kroki, aby czuć się pewniej w roli rodzica - jesteś jego matką i nikt tego nie zmieni - napisał w komentarzu jeden z internautów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jovanmandic/Getty Images

Pozostałe wiadomości