Parenting

Jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem? "Wszystko powinno wyjść od mamy"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Międzypokoleniowa lekcja życia
Dzień Dobry TVNMiędzypokoleniowa lekcja życia

Relacja między matką a córką nie zawsze jest łatwa. Czasem obie panie są tak różne, że znalezienie wspólnego języka jest niezwykle trudne. Na szczęście nie jest to reguła. Jak pokierować relacją, aby zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem?

Czy możliwa jest przyjaźń matki i córki?

Doskonałym dowodem na to, że zbudowanie takiej więzi jest możliwe, są Elżbieta Jarosik i jej córka Anna Jarosik-Tomala. Mimo że obie są aktorkami, to fakt, że Ania postanowiła iść w ślady mamy, wcale nie ucieszył Elżbiety Jarosik. - Gdy mama próbowała przygotować mnie do egzaminów, to po pięciu minutach rzuciłam teksty. Tak mnie zraziła, że nie podeszłam do egzaminów. Zrobiłam to dopiero trzy lata później - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Jarosik-Tomala.

Na szczęście w tej kwestii obie panie doszły do porozumienia i zdarza się, że wspólnie występują na jednej scenie. - Kiedy gramy razem i kamera skierowana jest na mnie, mama, zamiast mi odpowiedzieć, patrzy, jak wyglądam - dodała ze śmiechem Anna. - Próbuje ją kontrolować, a po chwili orientuję się, że powinnam jej odpowiedzieć. Na szczęście zdarza mi się to już coraz rzadziej - podkreślała Elżbieta Jarosik.

Równie bliska relacja łączy Katarzynę Błędowską, twórczynię treści internetowych, współautorkę profilu "Matko i córko" i jej córkę Paulinę, która od pewnego czasu przewodzi zespołowi redaktorskiemu. - Jest mi trochę łatwiej znaleźć informacje, co powinnyśmy nagrywać, co się klika i co trenduje - opowiadała w Dzień Dobry TVN Paulina Błędowska.

Czy mamy ingerują w życie córek?

- W moim przypadku to jest chyba pół na pół - przyznała pani Katarzyna. - Zdarza się, że mama próbuje mnie nakierować, ale robi to bardzo delikatnie - dodała Paulina.

Elżbieta Jarosik daje córce wolną rękę, a nawet pozwala jej na zamianę ról. - Kiedy była mała, bawiłyśmy się, że to ona jest moją mamą. Chciałam, żeby zobaczyła, jak to jest - wspominała ze śmiechem. I choć stara się nie mieszać w życie swojego dziecka, to w sprawach związkowych zabiera głos. - To ważne, aby mama dała aprobatę, bo ma niezwykłą intuicję - zaznaczyła Anna. Podobnie jest u Katarzyny i jej córki Pauliny. - Jestem w związku od pięciu lat. Gdy pokłócę się z chłopakiem, proszę mamę o radę - mówiła Paulina.

Jak buduje się taką relację z dzieckiem? - Wszystko powinno wyjść od mamy. To ona musi rozmawiać z dzieckiem, poświęcać mu czas - podsumowała Katarzyna Błędowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości