Pokazał, jak wyglądają bliźniaki we wnętrzu macicy. "Technologia i współczesna nauka są oszałamiające"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl
Pierwszy taki poród w Polsce
Pierwszy taki poród w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Neonatolog z Kanady postanowił pokazać, jak wyglądają 22-tygodniowe bliźniaki we wnętrzu macicy. Doktor Michael Narvey nagrał film za pomocą specjalnego urządzenia i udostępnił go w swoich mediach społecznościowych. Jaka była reakcja internautów?

Nagranie z wnętrza macicy

Doktor Michael Narvey jest kanadyjskim neonatologiem. Nagrał film pokazujący, jak wyglądają bliźniaki we wnętrzu macicy. - Wiem, że wiele moich obserwatorek jest w ciąży i myślę, że są zaintrygowane tym, jak wyglądają ich dzieci przed urodzeniem - tłumaczył decyzję o umieszczeniu nagrania w Internecie w rozmowie z honey.nine.com.au.

- Następnym razem, gdy poczujesz kopnięcie w ciąży, pomyśl o tym nagraniu! - napisał pod filmem.

Na filmie widać jak dwie stopy w fazie rozwoju kopią macicę. - Gdy patrzy się na siłę niektórych z tych kopnięć, nie ma wątpliwości, że można je wyczuć z zewnątrz - wyjaśnił.

Nagranie zostało wykonane fetoskopem, który wprowadza się do jamy owodniowej poprzez niewielkie nacięcie na brzuchu. Dzięki tej metodzie lekarz może zobaczyć dziecko i sprawdzić, czy nie ma ono wad wrodzonych. Badanie za pomocą tej technologii wprowadzono na początku lat 90.

Nagranie zaskoczyło obserwatorów lekarza

Internauci byli zafascynowani tym, jak wiele można zobaczyć za pomocą takiego badania. Wielu przyznało, że nie wiedziało o istnieniu tej technologii.

- To takie szalone, że można to zobaczyć. Technologia i współczesna nauka są oszałamiające - napisała jedna z osób komentujących.

- To jest moment, w którym wiele rodzin, które były bardzo zaniepokojone zdrowiem dziecka, zaczyna mieć nadzieję, że sprawy ułożą się całkiem dobrze - dodała kolejna.

Dr Narvey na swoim TikToku ma niemal 20 milionów wyświetleń. Zaciekawił obserwatorów niesamowitymi publikacjami i pokazywaniem przebiegu ciąży. Jego zainteresowania badawcze skupiają się przede wszystkim na okresie ciąży od 22. do 25. tygodnia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Phiromya Intawongpan/Getty Images

Pozostałe wiadomości