Parenting

Zdiagnozowano chorobę weneryczną u noworodka. "Miał pozytywny wynik testu na rzeżączkę"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mirror.co.uk
Noworodek

Jenna Barnes przeżyła prawdziwe chwile grozy podczas badań kontrolnych jej nowo narodzonego synka. Po otrzymaniu wyników położna oznajmiła, że u dziecka zdiagnozowano chorobę weneryczną. Kobieta była pewna, że wszystkiemu winny jest jej mąż. 

Zaskakująca diagnoza u noworodka

Jenna Barnes wybrała się na badanie kontrolne wraz ze swoim nowo narodzonym synkiem Fletcherem do szpitala East Lancashire Hospitals NHS Trust. 43-latka nie przypuszczała, że podczas wizyty przeżyje tam prawdziwą chwilę grozy. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy usłyszała od położnej, co dolega jej dziecku.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Specjalistka zaprosiła ją do gabinetu i oznajmiła, że syn ma pozytywny wynik testu na rzeżączkę. Ponadto tłumaczono jej, że zakażenie zostało przekazane przez jednego z rodziców jeszcze przed urodzeniem pociechy. Kobieta od razu stwierdziła, że przyczyną tej sytuacji jest niewierność jej męża. - Ufałam mu w 100%, ale zaczęłam myśleć, co się stało - dodała.

Błędna diagnoza położnej

Kobieta natychmiast zadzwoniła do partnera, jednak ten upierał się, że nigdy nie zdradził ukochanej. 43-latka nie wiedziała, czy mąż mówi prawdę, ponieważ wynik wskazywał na coś zupełnie innego. Całe szczęście sprawa wyjaśniła się, zanim para zaczęła zastanawiać się nad przyszłością swojego związku.

Okazało się, że położna popełniła błąd przy odczytywaniu wyniku. Badanie kontrolne nie wykazało rzeżączki, tylko infekcję bakteryjną. - Odczułam ulgę i wcale nie byłam zła, ale to dlatego, że ja i Chris jesteśmy bardzo spokojnymi osobami - zaznaczyła Jenna.

Sprawę skomentował również sam szpital, w którym zatrudniono położną. W oświadczeniu oficjalnie przeproszono rodziców małego Fletchera. - To był przypadek ludzkiego błędu. Cieszymy się, że matka i dziecko dobrze prosperują i przesyłamy im nasze najlepsze życzenia na przyszłość - podsumowano.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Russell Monk

Pozostałe wiadomości