Mówi o sobie "niechlujna mama" i pokazuje, jak wygląda życie z czwórką dzieci

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
bałagan w pokoju dziecięcym

Opieka nad dziećmi i prowadzenie domu to spore wyzwanie. Wiele kobiet zaciska zęby i gotowa jest zrobić bardzo dużo, aby uchodzić za "idealną panią domu". Z tą pogonią za perfekcją walczy Brianna. Kobieta nazywa siebie "niechlujną mamą" i pokazuje w sieci, jak naprawdę wygląda dom, w którym mieszkają małe dzieci.

Jak mieszka się z małymi dziećmi?

Każdy rodzic wie, że nad gromadką maluchów trudno jest zapanować. Do tego dzieci są na tyle absorbujące, że gotowanie, sprzątanie, czy pranie to czynności, które schodzą na drugi, a nawet trzeci plan. Choć wiele kobiet się z tym mierzy, to tylko nieliczne mówią głośno, że nie ze wszystkim sobie radzą. Jedną z nich jest Brianna James, która wspólnie z mężem wychowuje czwórkę maluchów.

Nasze mamy

Endo mama
Endo mamaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Kobieta na popularnej platformie TikTok zamieszcza krótkie filmy, w których bez ogródek mówi, że nie lubi sprzątać. Zarówno ona, jak i jej mąż, wychodzą z założenia, że są ważniejsze i przyjemniejsze rzeczy niż wycieranie kurzu, zmywanie naczyń, czy sprzątanie zabawek po dzieciach. Brianna bez skrępowania prezentuje internautom swój daleki od ideału dom. Swoje nagrania okrasza zabawnym komentarzem. - To nie jest brudne - jest po prostu niechlujne. OK? I właśnie dzisiaj się tym zajmę - słyszymy na jednym z nagrań.

Czy warto być "niechlujną mamą"?

Filmy, w których "niechlujna mama" pokazuje, jak wygląda prawdziwe życie z czwórką małych dzieci, cieszą się na TikToku ogromną popularnością. W komentarzach pod kolejnymi nagraniami nie brakuje podziękowań od internautów za to, że walczy z nierealnymi wymaganiami, które stawia się przed kobietami-matkami.

- Czuję, że w społeczeństwie jest takie ciągłe oczekiwanie od wszystkich, a jeśli ich nie spełniasz, to automatycznie jesteś oceniany i postrzegany jako gorszy. Zmęczyło mnie myślenie w ten sposób. I co z tego. Mogę zapewnić mojej rodzinie jak najlepsze życie. Wolę spędzać czas z dziećmi i mężem niż sprzątać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Więc jeśli trwa to dzień lub dwa, nie obchodzi mnie to. Wspomnienia są ważniejsze – powiedziała Brianna w jednym z nagrań.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Frank Rothe/Getty Images

Pozostałe wiadomości