Parenting

Ferie w województwie łódzkim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić?

Parenting

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
lodz.travel/mynaszlaku
Rodzina na sankach

Większość województw ma już ferie za sobą, jednak w łódzkim uczniowie dopiero zaczną swoją zimową przerwę od zajęć. Z tej okazji warto poznać atrakcje, które można zaoferować swojemu dziecku. Sprawdź, kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim i co warto tam zwiedzić.

Kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim?

Ferie w województwie łódzkim potrwają od 12 do 27 lutego. W tym czasie wolne mają także uczniowie z województw: lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. W tym roku przywrócono podział ferii na województwa. Ma to na celu zmniejszenie obłożenia turystycznego i umożliwienie odpoczynku uczniom z całej Polski. Należy jednak zwracać uwagę na obostrzenia i stosować się do reżimu sanitarnego. 

Ferie zimowe 2022

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Co warto zwiedzić w ferie w województwie łódzkim?

Fanom muzeów i skansenów w województwie łódzkim możemy polecić PGE Giganty Mocy, Muzeum w Opocznie, Skansen Rzeki Pilicy lub Skansen Lokomotyw w Karsznicach. Jeżeli lubicie zwiedzać miasta, to warto wybrać się (poza oczywiście Łodzią) do Łowicza czy Ożarowa, aby zobaczyć dwór, Inowłodza, w którym znajduje się zamek czy Wielunia, który jest ważnym miastem w kontekście historycznym.

Jeżeli wolicie raczej udać się w odludne miejsca i podziwiać naturę, to z pewnością skusić może Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, Granatowe Źródła, Załęczański Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Węże lub Spalski Park Krajobrazowy.

Fani zamków, pałaców i ruin wszelakich z pewnością będą mieli okazję zwiedzić kilka miejsc. W Bąkowej Górze znajdują się ruiny dworu obronnego, podobnie też w Majkowicach. W Bolesławcu są ruiny zamku, zaś w Inowłodzu znajduje się pałac i to dostępny do zwiedzania. Taki zamek znajduje się również w Oporowie. W Rawie Mazowieckiej można zwiedzić ruiny z basztą widokową. Warto też udać się do parku w Arkadii i obejrzeć pałac w Nieborowie.

Atrakcje w województwie łódzkim

W miastach warto sprawdzić ofertę lokalnych instytucji, np. domów kultury, miejskich ośrodków sportu czy muzeów. Wiele z nich oferuje zajęcia i warsztaty dla dzieci, a czasem nawet półkolonie. W samej Łodzi można wziąć udział w zajęciach z nordic walkingu, samoobrony, chanbary czy fitnessu, na basenie, gimnastyki w wodzie czy nauki jazdy na łyżwach.

Warto też odwiedzić miejsca, które przygotowały specjalną ofertę z okazji zimowej przerwy. Można więc odwiedzić Roboferie, ferie z MAIE, w Centrum Nauki i Techniki EC1 czy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Więcej szczegółów znajduje się w punkcie informacyjnym Łodzi.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: lodz.travel/mynaszlaku

Źródło zdjęcia głównego: vlada_maestro/Getty Images

Pozostałe wiadomości