Ferie w województwie łódzkim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić?

Rodzina na sankach
Ferie w województwie łódzkim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić?
Źródło: vlada_maestro/Getty Images
W tym roku województwo łódzkie ma ferie na przełomie stycznia i lutego. Z tej okazji warto poznać atrakcje, które można zaoferować swojemu dziecku. Sprawdź, kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim i co warto tam zwiedzić.

Ferie zimowe 2022

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Bezpieczeństwo na stokach
Bezpieczeństwo na stokach
Fala turystów w górach
Fala turystów w górach

Kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim?

Ferie w województwie łódzkim potrwają od 29 stycznia 11 lutego do 2024. W tym czasie wolne mają także uczniowie z województw: lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. W tym roku ponownie obowiązuje podział na województwa i są cztery terminy ferii.

Co warto zwiedzić w ferie w województwie łódzkim?

Fanom muzeów i skansenów w województwie łódzkim możemy polecić PGE Giganty Mocy, Muzeum w Opocznie, Skansen Rzeki Pilicy lub Skansen Lokomotyw w Karsznicach. Jeżeli lubicie zwiedzać miasta, to warto wybrać się (poza oczywiście Łodzią) do Łowicza czy Ożarowa, aby zobaczyć dwór, Inowłodza, w którym znajduje się zamek czy Wielunia, który jest ważnym miastem w kontekście historycznym.

Jeżeli wolicie raczej udać się w odludne miejsca i podziwiać naturę, to z pewnością skusić może Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, Granatowe Źródła, Załęczański Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Węże lub Spalski Park Krajobrazowy.

Fani zamków, pałaców i ruin wszelakich z pewnością będą mieli okazję zwiedzić kilka miejsc. W Bąkowej Górze znajdują się ruiny dworu obronnego, podobnie też w Majkowicach. W Bolesławcu są ruiny zamku, zaś w Inowłodzu znajduje się pałac i to dostępny do zwiedzania. Taki zamek znajduje się również w Oporowie. W Rawie Mazowieckiej można zwiedzić ruiny z basztą widokową. Warto też udać się do parku w Arkadii i obejrzeć pałac w Nieborowie.

Atrakcje w województwie łódzkim

W miastach warto sprawdzić ofertę lokalnych instytucji, np. domów kultury, miejskich ośrodków sportu czy muzeów. Wiele z nich oferuje zajęcia i warsztaty dla dzieci, a czasem nawet półkolonie. W samej Łodzi można wziąć udział w zajęciach z nordic walkingu, samoobrony, chanbary czy fitnessu, na basenie, gimnastyki w wodzie czy nauki jazdy na łyżwach.

Warto też odwiedzić miejsca, które przygotowały specjalną ofertę z okazji zimowej przerwy. Można więc odwiedzić Roboferie, ferie z MAIE, w Centrum Nauki i Techniki EC1 czy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Więcej szczegółów znajduje się w punkcie informacyjnym Łodzi.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: lodz.travel/mynaszlaku

Źródło zdjęcia głównego: vlada_maestro/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości