Dziecko

Dziewczynka straciła włosy, lecz dzięki nowej peruce odzyskała pewność siebie. Nagranie podbija sieć

Dziecko

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
Instagram
Peruka na tle tresek z naturalnych włosów.

Z problemem utraty włosów borykają się osoby w każdym wieku. Nagła zmiana wyglądu wiąże się utratą pewności siebie i boleśnie dotyka zwłaszcza najmłodszych. Na szczęście można temu zaradzić. Przekonała się o tym dziewczynka, która otrzymała w prezencie nad wyraz twarzową perukę. Jej reakcja na nowy wizerunek została uwieczniona na krótkim nagraniu.

Dziewczynka straciła włosy - z pomocą przyszli eksperci

Utrata włosów może nieść za sobą wiele trudnych do zaakceptowania emocji. Radykalna zmiana wyglądu przekłada się na obniżenie samooceny - zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Istnieją jednak miejsca, które dają nadzieję na rozwiązanie tego problemu. Mowa o zakładach zajmujących się produkcją peruk. To właśnie dzięki nim osoby zmagające się ze skutkami ubocznymi chemioterapii, łysieniem plackowatym, anemią czy trichotillomanią mają szansę odzyskać radość życia.

Mierzenie peruki może okazać się nad wyraz emocjonującą chwilą. Najlepszym tego dowodem jest nagranie, które znalazło swoje miejsce w mediach społecznościowych. Krótki film upamiętnia moment, w którym dziewczynka w wieku szkolnym odzyskała pewność siebie po utracie włosów.

Peruka wywołała uśmiech na twarzy dziecka

Wzruszające nagranie szybko stało się hitem w sieci. W trakcie mierzenia peruki jego bohaterka miała zamknąć oczy i cierpliwie czekać na efekt końcowy. Gdy w końcu ujrzała swoje odbicie w lustrze, jej radość zdawała się nie mieć końca. Dziewczynka z przejęciem zaczęła dotykać sięgających ramion włosów, jednocześnie nie mogąc powstrzymać uśmiechu.

Widok uszczęśliwionego dziecka nie pozostał obojętny internautom. Świadczy o tym chociażby imponująca liczba komentarzy, które znalazły swoje miejsce pod filmem.

- "To piękne", "Spójrzcie na jej uśmiech", "Jako fryzjerka zalałabym się łzami, gdybym zobaczyła to szczęście osobiście", "Ten uśmiech wyraża więcej niż słowa", "Jest taka szczęśliwa" - pisali użytkownicy Instagrama.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: 6okean/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości