Dlaczego warto ściągnąć dziecku kurtkę w samochodzie? Wyjaśnia policjantka

Autor:
Justyna
Piąsta
dziecko w samochodzie

Grube kurtki to nieodłączny element zimowej odzieży. Otulamy się dodatkowymi warstwami, by nie zmarznąć. Wsiadając do samochodu, zwykle nie zdejmujemy okryć wierzchnich, jednak - jak wskazuje podinspektor Małgorzata Sokołowska - powinniśmy to robić. Dotyczy to także dzieci. Dlaczego?

Bezpieczeństwo w samochodzie

Zapinanie pasów w aucie jest obowiązkiem. Dzięki nim można uchronić swoje życie i zdrowie w razie wypadku lub stłuczki. By pas dobrze nas zabezpieczał, musi przylegać do ciała. Dlatego to tak ważne, by podczas podróży zdjąć grubą, zimową kurtkę lub płaszcz. Post na ten temat opublikowała na Instagramie podinspektor Małgorzata Sokołowska.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Czy kurtka zimowa może Cię zabić? Oczywiście to clickbajtowy tytuł, ale wierzę, że dzięki niemu zapamiętasz, żeby zawsze ściągać kurtkę w aucie. Grube kurtki, płaszcze i inne okrycia wierzchnie powodują tzw. "luzy" na pasach bezpieczeństwa, a podczas wypadku to prawidłowo zapięte pasy są kluczowe dla naszego życia i zdrowia - podkreśliła policjantka.

Z kurtki powinni zrezygnować nie tylko dorośli, ale i maluchy.

- Dokładnie takie same zasady dotyczą dziecka w foteliku. Zawsze ściągaj mu kurtkę i następnie przykryj je, aby nie zmarzło i w konsekwencji nie zachorowało. Pamiętaj, żeby zapinać dziecko "tak mocno, jak je kochasz". Pasy nie mogą być za luźne, bo wtedy nie spełniają swojej roli! Szerokości na drodze i zawsze bezpiecznie do celu - napisała funkcjonariuszka.

Pasy bezpieczeństwa w aucie

Wpis policjantki skomentowało wiele kobiet. Nie wszystkie wiedziały, że powinny zdjąć okrycie wierzchnie sobie i dziecku przed podróżą w aucie.

- "Czytam i niby oczywiste... A do głowy nigdy nie przyszło. Dobrze, że jesteś!", "O rany... Nigdy nie pomyślałam o zimowej kurtce w ten sposób", "Dobre rady zawsze są cenne", "Jeszcze prawa jazdy nie mam, ale wiem, że bez kurtki wygodniej i bezpieczniej się prowadzi. Pozdrawiam", "Wow! Dzięki. A ja zawsze taka "okutana" siedzę w samochodzie…" - czytamy opinie internautek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MNStudio/Getty Images

Pozostałe wiadomości