Ciąża

Po ekspresowym porodzie spędziła tylko dobę na oddziale. Szpital wystawił rachunek na zawrotną kwotę

Ciąża

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
kobieta w ciąży

Lingua Marina niedawno po raz drugi została mamą. Kobieta za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedziała nie tylko o samym porodzie - który był naprawdę ekspresowy - ale także o rachunku, który wystawił jej szpital. Kwota może przyprawić o zawrót głowy.

Lingua Marina urodziła dziecko w 20 minut

Lingua Marina ze Stanów Zjednoczonych jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Kobieta ma kanał na Youtube, gdzie opowiada o szeroko rozumianym stylu życia. Prowadzi także profil na TikToku. To właśnie tam zamieściła krótki filmik, w którym opowiedziała o swoim porodzie.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Lingua w swojej relacji poinformowała, że gdy pojawiły się pierwsze skurcze - zdecydowała się nie jechać od razu do szpitala, tylko odczekała kilka godzin. Kiedy w końcu dotarła na porodówkę niemal od razu rozpoczęła się akcja porodowa. - Miałam już ośmiocentymetrowe rozwarcie. Skierowano nas prosto na porodówkę. To był mój drugi poród, więc poszło bardzo szybko - przyznała w nagraniu.

Wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji i po zaledwie 20 minutach była już z dzieckiem w swojej prywatnej sali. - Mieliśmy swoją łazienkę. Mój mąż mógł ze mną zostać i oboje mogliśmy korzystać z nielimitowanych posiłków - dodała świeżo upieczona mama.

Ile kosztuje pobyt w szpitalu?

Z dalszej części nagrania dowiadujemy się, że kobieta spędziła w szpitalu zaledwie jedną noc i następnego dnia poprosiła o wypisanie do domu. Mimo że jej pobyt na oddziale był bardzo krótki, to i tak szpital wystawił jej rachunek. Okazało się, że placówka wyceniła jej pobyt i porów na 36 tysięcy dolarów, czyli ponad 160 tysięcy złotych.

- Miałam ubezpieczenie, więc musiałam zapłacić tylko 2 tys. dolarów, ale to wciąż 36 tys. za poród naturalny i jedną noc w szpitalu - mówiła z niedowierzaniem kobieta.

@linguamarina Watch till the end to see the bill from the hospital.. #usa #baby #givingbirth ♬ original sound - YouTuber in Silicon Valley

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: SerrNovik/Getty Images

Pozostałe wiadomości