Finał "Azji Express", rekord świata pobity przez Roberta Karasia, odwołany koncert Sama Smitha w Polsce. Oto podsumowanie soboty

Autor:
Berenika
Olesińska
Dzień Dobry TVN. Co będzie w programie w niedzielę, 28 maja 2023 r.?
Dzień Dobry TVN. Co będzie w programie w niedzielę, 28 maja 2023 r.?
wideo 2/13

27 maja 2023 r. to ważna data dla Roberta Karasia, który pobił sportowy rekord świata. Tego dnia poznaliśmy również zwycięzców 3. edycji programu "Azja Express". W sobotę w studiu Dzień Dobry TVN gościła Weronika Rosati wraz z mamą, a polskie media rozpisywały się o nowym świadczeniu dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnością i biegających na gdyńskiej plaży dzikach. Smutną wiadomość musieli natomiast przyjąć sympatycy Sama Smitha, którzy 2 czerwca zamierzali wybrać się na jego koncert w Polsce. Przypominamy najważniejsze newsy.

Finał "Azji Express 3". Kto wygrał?

27 maja na antenie TVN został wyemitowany ostatni odcinek 3. sezonu "Azji Express". Tuż przed finałem z programem pożegnali się Reni Jusis i Remigiusz Dorawa. Drugie miejsce zajęły Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, natomiast zwycięzcami zostali Angelika i Łukasz Trochonowiczowie (Andziaks i Luka).

Robert Karaś pobił rekord świata

Robert Karaś dobiegł do mety Brasil Ultra Tri i tym samym ukończył 10-krotnego Ironmana, w ramach którego musiał przepłynąć 38 kilometrów, przejechać na rowerze 1800 kilometrów oraz przebiec 422 kilometry. Sportowiec dokonał tego w ciągu 164 godzin 14 minut i 2 sekund, ustanawiając nowy rekord świata.

Weronika i Teresa Rosati opowiadają o łączącej je relacji

W studiu Dzień Dobry TVN gościł wyjątkowy, rodzinny duet - Weronika i Teresa Rosati. W rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel i Damianem Michałowskim panie przyznały, że mogą na siebie liczyć zarówno w sprawach prywatnych, jak i zawodowych. Dowodem na to może być fakt, że aktorka nie tak dawno pojawiła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i zaprezentowała się w sukni projektu swojej mamy.

Nowe świadczenie dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnością

Sejm uchwalił rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Dokument wszedł w życie 26 maja. Kwota świadczenia będzie związana z wysokością renty socjalnej i zależna od indywidualnych potrzeb objętej pomocą osoby. Pieniądze będą wypłacane przez ZUS od stycznia 2024 roku.

Stado dzików na plaży w Gdyni

26 maja około godz. 17 na plaży miejskiej w Gdyni pojawiło się stado dzików. Sytuację nagrał jeden ze świadków zdarzenia. Z relacji spacerowiczów wynika, że w pewnym momencie doszło do niebezpiecznie wyglądającego incydentu. Pewien mężczyzna rzucił się na odłączonego od grupy małego dzika, ale po chwili zaczął uciekać, gdy nieopodal pojawiła się broniącego swego dziecka locha.

Sam Smith odwołał koncert w Polsce

Sam Smith miał wystąpić w Polsce 2 czerwca 2023 r. na Orange Warsaw Festival. Organizatorzy wydarzenia poinformowali jednak o odwołaniu show. Brytyjski wokalista stracił głos na skutek przebytej infekcji wirusowej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek, Paweł Wodzyński/East News, x-news

Pozostałe wiadomości