Księżniczka Eugenia urodziła, tanie linie lotnicze wchodzą do Polski, zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. Oto najważniejsze newsy z poniedziałku

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Przedszkole ma kolejnego sztosa - reniferka albinosa
Przedszkole ma kolejnego sztosa - reniferka albinosa Dzień Dobry TVN
wideo 2/34

W poniedziałek, 5 czerwca działo się wiele w Polsce i na świecie. Tego dnia dowiedzieliśmy się m.in. o porodzie księżniczki Eugenii, nowych połączeniach do stolicy Turcji, a także ustaleniu tożsamości tragicznie zmarłej kobiety w Sobuczynie. W dziendobry.tvn.pl wspominaliśmy też Marsz Wolności. Oto skrót wydarzeń.

Księżniczka Eugenia powitała na świecie drugie dziecko

Księżniczka Eugenia w poniedziałek, 5 czerwca przekazała radosną informację. - Jack i ja chcieliśmy podzielić się wiadomością, że 30 maja 2023 roku urodził się nasz synek, Ernest George Ronnie Brooksbank, który ważył 8,49 i 7,1 funta - napisała w mediach społecznościowych młodsza córka księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sarah Ferguson. Jak dodała, imiona chłopca "pochodzą od jego praprapradziadka George'a, jego dziadka George'a i dziadka Ronalda". Zobacz urocze zdjęcia malucha.

Bruce Willis z rodziną w Disneylandzie

Emma Heming-Willis, żona Bruce'a Willisa, opublikowała w mediach społecznościowych wideo z rodzinnej wycieczki do parku rozrywki. Na nagraniu widzimy uśmiechniętego aktora, który zjeżdża na kolejce górskiej ze swoją córką Mabel. - Życzę wam więcej szczęścia razem - komentowali fani.

Aktor znany z takich produkcji jak: "Pulp Fiction", "Szósty zmysł" przez pogłębiającą się chorobę musiał zakończyć karierę filmową. Stwierdzono u niego otępienie czołowo-skroniowe, które wiąże się z trudnościami w zapamiętywaniu, pisaniu, czytaniu, a nawet mówieniu.

Sonia Bohosiewicz opowiedziała o kulisach rozwodu

W ubiegłym roku media obiegła wiadomość o zakończeniu małżeństwa Soni Bohosiewicz i Pawła Majewskiego. Aktorka w najnowszym wywiadzie uchyliła rąbka tajemnicy i opowiedziała o rozwodzie. - COVID zmusił wszystkich do przyjrzenia się naszym relacjom i myślę, że w niejednym domu zawisło takie fundamentalne pytanie: A gdyby się okazało, że to jest właśnie koniec świata, czy to jest ta relacja, w której chciałeś być? Czy to było rzeczywiście to? No i tu zaczęło się u mnie odgruzowanie - tłumaczyła w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla serwisu wprost.pl.

Jak podkreśliła, podczas rozwodu korzystali z pomocy eksperta i pozostali w przyjacielskich relacjach. - Jestem absolutnie dumna z nas - ze mnie i z Pawła - jak to przeszliśmy - przyznała aktorka.

Gwiazdy na Marszu Wolności

W poniedziałek, 5 czerwca wspominaliśmy Marsz Wolności, na którym stawiło się wiele osób związanych ze światem kultury i show-biznesem. W niedzielnej manifestacji wzięli udział m.in. Maria Winiarska i jej mąż Wiktor Zborowski, Maja Ostaszewska, Ola i Michał Żebrowscy, Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, Iza Kuna, Magdalena Cielecka, Magda Mołek oraz Dawid Woliński. - Warto zwrócić uwagę, że w takich chwilach ludzie znani, którzy nie są zaangażowani na co dzień w politykę, zabierają głos - podkreślił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Pegasus Airlines zainaugurowały loty do Warszawy

Tanie linie lotnicze Pegasus Airlines po raz pierwszy w historii zaoferowały rozkładowe loty do Polski - podał rynek-lotniczy.pl. Turecki przewoźnik zainaugurował już rejs pomiędzy Ankarą a warszawskim Lotniskiem Chopina. Nowe połączenie między dwoma stolicami będzie realizowane raz w tygodniu w niedzielę. Natomiast w lipcu mają ruszyć loty z Krakowa.

Śląskie. Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. Ustalono tożsamość tragicznie zmarłej

Na wysypisku śmieci w Sobuczynie pod Częstochową znaleziono ciało kobiety. Wiele wskazuje na to, że zmarła w wyniku działania urządzenia do prasowania odpadów. W poniedziałek, 5 czerwca pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie. Wiadomo już, kim była ofiara.

- Dzięki badaniom identyfikacyjnym DNA ustalono, że to 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek z woj. wielkopolskiego Monika G. - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Jak dodał, policja prowadzi czynności, które mają na celu odtworzenie ostatnich dni i godzin życia kobiety. - Chodzi głównie o ustalenie, gdzie przebywała, w jakim towarzystwie - podkreślił.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein, Virojt Changyencham, Ray Van Eng Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości