Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. Ustalono tożsamość tragicznie zmarłej

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
rmf24.pl/PAP
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła Polską
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła PolskąDzień Dobry TVN
wideo 2/35

Na wysypisku śmieci w Sobuczynie pod Częstochową znaleziono ciało kobiety. Wiele wskazuje na to, że zmarła w wyniku działania urządzenia do prasowania odpadów. - Dzięki badaniom identyfikacyjnym DNA ustalono jej tożsamość - przekazał w poniedziałek, 5 czerwca rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Śląskie. Makabryczne odkrycie na wysypisku śmieci

Do odkrycia zwłok doszło 17 maja w godzinach popołudniowych.

- Ciało kobiety o nieustalonej dotąd tożsamości, zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych. Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, który zarządził wykonanie sekcji zwłok. Sprawę wyjaśniają częstochowscy śledczy - przekazali zaraz po zdarzeniu policjanci z Częstochowy.

Jak podaje rmf.pl, w śledztwie brana jest pod uwagę m.in. wersja, że kobieta została pobita, a następnie wrzucona do kontenera, który został zabrany przez śmieciarkę. Wiadomo, że nie była pod wpływem alkoholu. Krajowe media poinformowały, że wiele wskazuje na to, że zmarła w wyniku działania urządzenia do prasowania odpadów w śmieciarce lub w sortowni.

Ustalono tożsamość tragicznie zmarłej

W poniedziałek, 5 czerwca pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie. Wiadomo już, kim była ofiara.

- Dzięki badaniom identyfikacyjnym DNA ustalono, że to 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek z woj. wielkopolskiego Monika G. - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Jak dodał, policja prowadzi czynności, które mają na celu odtworzenie ostatnich dni i godzin życia kobiety. - Chodzi głównie o ustalenie, gdzie przebywała, w jakim towarzystwie - podkreślił.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: rmf24.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ray Van Eng Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości