9-letnia dziewczynka padła ofiarą porywacza. "Uczulmy dzieci, żeby nie rozmawiały z nikim nieznajomym"

Autor:
eŁKa/tam/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Huśtawka na placu zabaw

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie złożyła wniosek o areszt dla mężczyzny, który usłyszał zarzut uprowadzenia 9-letniej dziewczynki. 54-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Przewodniczący rady osiedla, na terenie którego doszło do zdarzenia, wystosował ważny apel do rodziców.

Szczecin. Mężczyzna uprowadził 9-letnią dziewczynkę

Zgłoszenie o porwaniu 9-letniej dziewczynki funkcjonariusze szczecińskiej policji przyjęli we wtorek, 14 marca. Jak czytamy na tvn24.pl, dziecko miało zostać uprowadzone przez nieznanego mężczyznę w dzielnicy Bukowo. 54-latek został zatrzymany w środę wieczorem.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Postawiono mu między innymi zarzut uprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej, jest to czyn z artykułu 189 paragraf 1 Kodeksu karnego. Prokurator skierowała wniosek o areszt, czekamy na jego rozpatrzenie - przekazała Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dziewczynce udało się uciec. Nie odniosła żadnych fizycznych obrażeń. Przesłuchano ją w obecności psychologa.

Porwanie 9-latki w Szczecinie. Zatrzymany złożył wyjaśnienia

54-latek złożył wyjaśnienia, w trakcie których przyznał się do zarzucanego czynu i podał motywy swojego postępowania. Jak dotąd śledczy nie zdecydowali się ich ujawnić. Nie wiadomo też, czy mężczyzna znał dziecko.

Jak czytamy na tvn24.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że 54-latek nie miał żadnych powiązań z rodziną dziewczynki.

Przewodniczący Rady Osiedla Bukowo zaapelował do rodziców

Niebezpieczna sytuacja nie umknęła uwadze przewodniczącego Rady Osiedla Bukowo, na terenie którego doszło do zdarzenia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Łukasz Nowak zwrócił się z ważnym apelem do rodziców.

- Dotarła do nas przerażająca informacja! W dniu wczorajszym (godz. 16) w okolicach ul. Światowida porwano 9-letnią dziewczynkę! Podejrzany wywiózł dziecko w okolice Zagórskiego i Ogrodniczej. Na szczecie dziecku udało się uciec! Szanowni Państwo, ogromna prośba, uczulmy nasze dzieci, żeby nie rozmawiały z nikim nieznajomym, w przypadku zagrożenia niech krzyczą/wołają o pomoc! Zwrócimy uwagę na auta/ludzi którzy kręcą się po naszej okolicy - czytamy w poście, który został opublikowany na Facebooku w środę, 15 marca.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:eŁKa/tam/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: BrianAJackson/Getty Images

Pozostałe wiadomości