Popularna sieć sklepów wycofuje część pączków. Jest komunikat

Drogi czy tani pączek?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Tłusty czwartek nadchodzi wielkimi krokami. Dzień przed ogólnopolskim łasuchowaniem popularna sieć sklepów niespodziewanie wydała komunikat, który może zasmucić wszystkich fanów pączków. - Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży - czytamy.

Lidl wycofuje część pączków

W tłusty czwartek większość z nas zjada pączki w olbrzymich ilościach, a popularne sieci sklepów rywalizują o miano najlepszych dostawców tych słodkości w mieście. W tym roku jedna z największych sieci handlowych w Polsce, firma Lidl, która w tłusty czwartek obfituje w różne smaki pączków, w mediach społecznościowych wydała komunikat.

- Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym - czytamy we wpisie na Facebooku.

Firma podkreśliła, że bezpieczeństwo oraz zaufanie klientów stanowi dla nich największą wartość.

- Lidl Polska jako firma społecznie odpowiedzialna, przywiązuje dużą wagę do zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów spożywczych. Naszą działalność operacyjną budujemy w oparciu o strategię CSR, koncentrującą się na sześciu obszarach, są to: promocja zdrowia, zaangażowanie w dialog, uczciwe działanie, ochrona zasobów i klimatu oraz poszanowanie bioróżnorodności - przekazano.

- Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan - dodano.

Ile kalorii ma pączek?

Choć w tłusty czwartek kalorii się nie liczy, to warto jednak wiedzieć, ile ta słodka przyjemność może nas "kosztować".

Standardowy pączek, jeszcze bez nadzienia i innych dodatków, ma zwykle średnio 200 kcal. Pozostałe kalorie to dodatki.

 • Pączek z lukrem i marmoladą - ok. 300 kcal,
  • pączek z lukrem i różą - ok. 350 kcal,
   • pączek z lukrem i budyniem - ok. 310 kcal.

    Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

    Zobacz więcej na tvn24

    Zobacz także:

    Autor: Anna Gondecka

    Źródło: tvn24

    Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości