Pogoda

Prognoza pogody na długi weekend 11-13 listopada i Święto Niepodległości. Gdzie będzie słonecznie?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo
Opadłe liście

Przed nami kolejny długi weekend. 11 listopada, w piątek obchodzimy Święto Niepodległości. W całej Polsce spodziewane jest panowanie silnego wyżu, a to może zwiastować dobrą pogodę. Sprawdź prognozę pogody na długi weekend 11-13 listopada.

Prognoza pogody na 11 listopada 2022 - Święto Niepodległości

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, według najnowszych prognoz na długi weekend listopadowy, spodziewany jest silny i rozległy wyż nad Europą. Do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze, a jednocześnie dużo wilgotniejsze. Stąd poranki mogą być mgliste, jednak w ciągu dnia będzie się wypogadzało i można spodziewać się dobrej aury. Zwłaszcza w zachodniej i południowo zachodniej części kraju. 

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutkiDzień Dobry TVN
wideo 2/3

W piątek, 11 listopada, będzie umiarkowanie ciepło. Na wschodzie kraju maksymalnie od 8 do 10 stopni Celsjusza, na zachodzie nieco cieplej, bo do 12-13 st. C. Możliwe jest duże zachmurzenie, rozpogodzenia prognozowane są dla południowo zachodniej części kraju. Na wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu. 

Prognoza pogody na 12 listopada 2022

12 listopada w sobotę będzie nieco bardziej słonecznie - na wschodzie i w centrum kraju duże zachmurzenie, jednak z przejaśnieniami. Na zachodzie i południowym zachodzie liczne rozpogodzenia i mniej chmur. Maksymalna temperatura na wschodzie - Suwalszczyźnie, Podlasiu i na Mazurach wyniesie maksymalnie 11 stopni Celsjusza, w Centrum do 12 stopni C., a na Dolnym Śląsku najcieplej - do 14 stopni C.  Wilgotność wyniesie od około 70% do 90% w całej Polsce.

Prognoza pogody na 13 listopada 2022

W niedziele z rana wciąż pochmurnie, jednak nieco cieplej. W ciągu dnia słońce pokaże się niemal w całym kraju, za wyjątkiem północno wschodniej części Polski. Temperatury będą dosyć wyrównane - na Suwalszczyźnie i północy kraju do 12 stopni Celsjusza. W centrum na Dolnym Śląsku i na południu Polski - do 11 stopni Celsjusza, tutaj też wyjrzy słońce. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Grant Faint/Getty Images

Pozostałe wiadomości