Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a i tak postanowił przewieźć w osobówce 7 dzieci. Jedno stało w bagażniku

Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna przewoził siedmioro dzieci w samochodzie osobowym
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co może policja w trakcie kontroli drogowej?
Co może policja w trakcie kontroli drogowej?
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Do zdarzenia doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska. Kierowca, który ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, wiózł w 5-osobowym samochodzie siedmioro dzieci. Jak tłumaczył, transportował je do babci. Niebezpieczną sytuację zauważył patrolujący ulice dzielnicowy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna wiózł 7 dzieci w samochodzie osobowym

28 marca w godzinach popołudniowych, na jednej z lokalnych dróg gminy Nowa Wieś Lęborska pełniący służbę dzielnicowy zobaczył kierowcę samochodu osobowego, który poruszał się po jezdni bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę, by skontrolować sytuację. Wówczas okazało się, że w aucie znajduje się jeszcze siedmioro dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat - dwoje na przednim siedzeniu pasażera, czworo na tylnym fotelu oraz jedno stojące w bagażniku.

- Żadne dziecko nie było zabezpieczone w jakikolwiek sposób przed ewentualnym zdarzeniem drogowym. Żadne nie korzystało z fotelika ochronnego ani specjalnego siedziska - przekazała mediom oficer prasowa KPP w Lęborku asp. Marta Szałkowska.

Zatrzymany kierowca tłumaczył, że wiezie swoich małych pasażerów do babci i zależy mu na czasie, dlatego zdecydował się na tak ryzykowne posunięcie.

Transportował dzieci bez uprawnienia i niezgodnie z przepisami drogowymi. Co mu grozi?

Nieodpowiedzialny kierowca z Nowej Wsi Lęborskiej miał na swoim koncie jeszcze inne przewinienia. Po wpisaniu jego nazwiska do policyjnego systemu informacyjnego odkryto, że już jakiś czas temu sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami.

- Wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu. Przed sądem odpowie też za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami i inne wykroczenia drogowe. Grozi mu do pięciu lat więzienia i wysoka grzywna, a na jego konto może trafić ponad 50 punktów karnych - wyjaśniła asp. Szałkowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: tokfm.pl

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości