Iga Świątek w finale Roland Garros 2023. Brazylijka walczyła do końca

Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Gratulacje dla Igi Świątek!
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek po zaciętej walce awansowała do finału Ronalda Garossa. Pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:2, 7:6(7). Z kim Polka powalczy o główną wygraną? Kiedy mecz?

Półfinał Roland Garros 2023. Iga Świątek wygrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią

Iga Świątek w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu wygrała z Amerykanką Cori Gauff 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału. Raszynianka w Paryżu gra z numerem pierwszym. W czwartek, 8 czerwca zmierzyła się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (nr 14.). Jak obliczyli eksperci eurosport.tvn24.pl, "droga do półfinału zabrała Świątek 5 godzin i 32 minuty, tymczasem Haddad Mai aż 12 godzin i 55 minut".

Beatriz Haddad Maia fenomenalnie rozpoczęła spotkanie z Igą Świątek. Polka była bez punktu w swoim gemie serwisowym, ale szybko się zrehabilitowała i wymuszała błędy Brazylijki. Nasza tenisistka w świetnym stylu przeszła z obrony do ataku, zapewniając sobie coraz większą przewagę. Pierwszego seta wygrała 6:2. Drugi rozpoczęła od dobrych serwisów. Jednak jej waleczna rywalka przerwała serię i zaczęła wywierać presję. Iga Światek popełniła wiele błędów, a Brazylijka wyszła na prowadzenie. Polka się nie poddała i przystąpiła do obrony. Jednak Beatriz Haddad Maia była lepsza. Drugiego seta rozstrzygnął zacięty tie-break. Po niesamowitym dreszczowcu Polka pokonała Brazylijkę i awansowała do finału.

Roland Garros 2023 - kiedy finał?

Tegoroczna edycja Roland Garros jest wyjątkowo emocjonująca. Finał rywalizacji kobiet zaplanowany jest na sobotę, 10 czerwca 2023 roku na godzinę 15:00. Iga Świątek zmierzy się z czeską tenisistką Karoliną Muchovą, która w półfinale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:6, 6:7, 7:5.

Więcej informacji na stronie eurosport.tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.