Śnieżyca nawiedziła Brazylię. Niektórzy mieszkańcy po raz pierwszy zobaczyli śnieg

Brazylia przeżywa atak zimy. Na południu kraju gwałtownie spadły temperatury, a w nocy wystąpiły opady śniegu - poinformowała agencja Reutera. Wielu mieszkańców takie zjawisko atmosferyczne widziało pierwszy raz w życiu.

Śnieżyca w Brazylii

Mieszkańców południa Brazylii zaskoczyły opady śniegu. Choć takie zjawisko się tam zdarza, to jego skala jest dość imponująca. Ostatnia śnieżyca w tym kraju miała miejsce w 1957 roku.
Jak podają agencje, ulice miast i samochody pokrył śnieg, a ludzie robili zdjęcia i lepili bałwany. Niektórzy mieszkańcy po raz pierwszy mieli do czynienia z taką pogodą.
- Mam 62 lata i nigdy nie widziałem śniegu. Zobaczyć to piękno natury to coś naprawdę wspaniałego - komentował w telewizji Globo kierowca ciężarówki Iodor Goncalves Marques w Cambara do Sul, w stanie Rio Grande do Sul. - Tak naprawdę prawie nie czuć zimna, gdy wokół tak wspaniały śnieg. To cudowne! - mówiła Joselaine da Silva Marques, mieszkanka Cambara do Su.

Wzrost cen cukru i kawy

Wyjątkowo niskie temperatury spowodowały szybki wzrost cen kawy i cukru. Fala zimnego powietrza ma również dotrzeć nad stany Goias i Mato Grosso do Sul, gdzie uprawia się kukurydzę oraz Sao Paulo i Minas Gerais, gdzie zagrożeni mogą być producenci cukru, owoców cytrusowych i kawy.
- Oblodzone drogi zaobserwowano w ponad 40 miastach stanu Rio Grande do Sul, a w co najmniej 33 wystąpiły opady śniegu - informowały służby meteorologiczne.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Isaquias Queiroz faworytem Brazylijczyków do olimpijskiego złota. Kajakarz ma na koncie 12 medali MŚ i trzy krążki z igrzysk
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: PAP/dziennik.pl
Pozostałe wiadomości