Nowa funkcja w Google ma ratować życie. Na czym polega?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Google
Co zrobić, aby twoje dziecko było bezpieczne w internecie? - napisy
Co zrobić, aby twoje dziecko było bezpieczne w internecie? - napisyDzień Dobry TVN
wideo 2/8

W wyszukiwarce Google ma pojawić się nowy alert. Ma on pomóc ludziom ograniczać ryzyko związane z rosnącymi temperaturami oraz ich ewentualnymi konsekwencjami. Na czym ma polegać nowa funkcjonalność?

Nowa funkcja w Google - ostrzeżenia przed upałami

W wyszukiwarce Google będą pojawiały alerty się dotyczące ekstremalnie wysokich temperatur. Powodem jest duża liczba osób, która umiera z powodu upałów - Google podał, że zabijają one blisko 500 tysięcy osób rocznie.

Według informacji właściciela popularnej wyszukiwarki coraz częściej szukamy wskazówek dotyczących ekstremalnych zjawisk pogodowych. W lipcu 2022 roku odnotowano rekordową liczbę wyszukiwań haseł powiązanych z tym zjawiskiem. W związku z tym przygotowywane jest nowe rozwiązanie, podobne do obecnie wyświetlającej się pogody, które ma podawać rzetelne informacje.

- Ekstremalne zjawiska pogodowe - takie jak przedłużające się fale upałów i powodzie spowodowane dużymi burzami - stają się coraz częstsze w większej liczbie miejsc, częściowo z powodu zmian klimatu - czytamy na oficjalnym blogu Google.

W efekcie twórcy przeglądarki chcą stworzyć technologię, która pomoże ludziom i miastom ograniczać ryzyko. Ma ona obejmować docelowo nie tylko kwestie upałów, ale również pożarów i powodzi.

Alerty w Google o ekstremalnych temperaturach

Pierwsza funkcjonalność obejmuje specjalne alerty - szczegółowe informacje o przewidywanym początku i końcu fali upałów oraz ma zawierać wskazówki dotyczące tego, jak się nie przegrzewać w trakcie upałów. Ma wzrosnąć widoczność tych danych przy wyszukiwaniu fraz związanych z upałami. W celu promowania wiarygodnych informacji Google współpracuje z GHHIN (Global Heat Health Information Network). 

Kiedy wejdzie nowa funkcja Google z informacją o upałach?

Jak zapowiedział Google, w nadchodzących miesiącach można spodziewać się nowych alertów dotyczących ekstremalnych upałów. Nie podano jednak dokładnej daty, kiedy alerty pojawią się w wyszukiwarce.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Google

Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości