Najnowsze

Włoski burmistrz oferuje 30 tys. euro za przeprowadzkę do miasteczka. Czy to dobry pomysł?

Najnowsze

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Przeprowadź się do Włoch i dostań 30 tys. Euro
Przeprowadź się do Włoch i dostań 30 tys. EuroDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Burmistrz włoskiej gminy Presicce wpadł na niecodzienny pomysł, by zaradzić problemowi wyludniającego się miasteczka. Polityk chce zaproponować nawet 30 tysięcy euro osobom, które zdecydują się przeprowadzić na stałe do regionu Apulia. Czy ten pomysł ma prawo zadziałać? O mieszkaniowych realiach opowiadali w Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik, właściciel nieruchomości we Włoszech oraz Małgorzata Ciuksza, radczyni prawna.

Presicce. 30 tys. euro za przeprowadzkę

Kilka dni temu media zalała informacja, jakoby burmistrz miasteczka na południu Włoch miał oferować nawet 30 tysięcy euro chętnym do przeprowadzki. Zaskakujący pomysł ma rozwiązać problem wyludniającej się gminy Presicce. Społeczeństwo południowych regionów kraju coraz bardziej się starzeje, a młode pokolenie woli mieszkać w dużych metropoliach na północy. Z tego powodu polityk chce sprowadzić do regionu Apulia osoby z zagranicy.

- Nieruchomości w tej gminie kosztują od 10 do 50 tysięcy euro. Trzeba się w ciągu 18 miesięcy zameldować i przenieść […] Polityk na razie opowiada o tym w mediach, ale konkretów na razie nie ma – podkreśliła Małgorzata Ciuksza, radczyni prawna.

Jak zaznaczyła, zakupiona nieruchomość nie może być tylko letnią rezydencją dla zamożnych turystów. Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno domu w Presicce, powinien zamieszkać tam na stałe i zorganizować sobie pracę oraz rodzinne życie.

Dom we Włoszech. Marzenie czy utrapienie?

Piotr Wojtasik od dłuższego czasu opowiada o swojej włoskiej przygodzie. Reporter Dzień Dobry TVN sam zdecydował się zakupić nieruchomość na południu, więc doskonale wie, z czym wiąże się tego typu zobowiązanie. Choć nie spodziewał się, że renowacja domu za granicą pochłonie tak dużo czasu i zaangażowania, nadal uważa, że słońce i włoska atmosfera rekompensują to poświęcenie.

- W tej chwili jestem na etapie końcówki remontu. Kupiłem stary dom i nie miałem zielonego pojęcia, jak się taki dom remontuje.[...] Dom kosztował 20 tysięcy euro i jestem na etapie podsumowania. Całość tej inwestycji to około 50 tysięcy euro, czyli mniej więcej 250 tysięcy złotych - tłumaczył.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości