Pielęgnacja twarzy i ciała

Zdjęcie szyi stało się viralem w sieci. Ekspertka przestrzega: "Twarz powinna kończyć się na dekolcie"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Justyna
Piąsta
Dbaj o szyję i dekolt
Dbaj o szyję i dekolt Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających opóźnia procesy starzenia się skóry. Warto jednak pamiętać, by nakładać kosmetyki nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt. Omijanie tych partii będzie mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Jakie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej.

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

Zdjęcie opublikowane na łamach prestiżowego czasopisma naukowego "Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology" stało się viralem. Na fotografii widać policzek i szyję 92-letniej kobiety, która przez 4 dekady stosowała krem z filtrem, ale aplikowała go jedynie na twarz. Różnica w kondycji jej skóry jest widoczna już na pierwszy rzut oka.

- Tak naprawdę twarz powinna się dla nas kończyć na dekolcie. Świetnie, że takie zdjęcie się pojawiło (...) i pokazuje empirycznie, że rzeczywiście, jeśli dbamy, to mamy efekty. Ta pani stosowała filtry ochronne. Te wszystkie zmiany na szyi wynikają z działania promieniowania słonecznego, głównie promieniowania UV. Wiemy już od wielu lat, że filtry ochronne to pierwszy, najtańszy i najlepszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy. Stosujemy go przez cały rok, a w sezonie od wiosny do później jesieni pamiętajmy o szyi i dekolcie - powiedziała dr Agnieszka Bliżanowska.

Jak dbać o skórę?

Jak odpowiednio pielęgnować skórę szyi i dekoltu? Ekspertka zwróciła uwagę na istotną kwestię. - Przede wszystkim stosujmy kremy nawilżające. Musimy pamiętać, że są to trochę inne preparaty niż te, które stosujemy na buzię. Często Polki mają skórę mieszaną lub z tendencją do skóry tłustej, więc te kremy stosowane na twarz absolutnie nie nadają się na szyję i dekolt, bo ona jest cienka i sucha - podkreśliła dermatolog.

Wbrew pozorom ważnym aspektem kuracji przeciwzmarszczkowej jest to, w jakiej pozycji śpimy.

- Zadbajmy o odpowiednie ułożenie ciała, na wznak. Jeśli śpimy na boku, to zaginamy się i powstają zmarszczki senne na dekolcie - wyjaśniła dr Bliżanowska. - Po pielęgnacji kremami, kolejnym elementem mogą być plastry na szyję i dekolt. Naklejamy je i rzeczywiście robią robotę. Dla tych, którzy nie są systematyczni, pozostaje medycyna estetyczna. Zawsze mówię o mezoterapii, czyli zabiegu, który mocno nawilża skórę. Ja to nazywam nowoczesnym kosmetykiem każdej kobiety - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości