Makijaż

Patenty Magdy Pieczonki na makijaż wieczorowy. Jak optycznie powiększyć oczy i usta?

Makijaż

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Sekrety makijażu gwiazd

Magda Pieczonka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wizażystek. Oprócz tego, że zawodowo zajmuje się makijażem, prowadzi też warsztaty, ma własną markę, tworzy kosmetyki do makijażu, ale przede wszystkim tworzy wartościowe make-upowe treści (i nie tylko) w swoich kanałach social media. Czy to właśnie tam poznała Andżelikę "Andziaks" Trochonowicz?

Przyjaźń Magdy Pieczonki i Andziaks

W studiu Dzień Dobry TVN obie panie przyznały, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Magda wykonuje makijaż Andżeliki. - Malowałam ją nawet na jej ślub, myślę, że bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety - zdradziła Magda Pieczonka. - Ja nie wyobrażałam sobie, żeby malował mnie ktoś inny. Malowałyśmy się wcześniej 2-3 razy, nagrałyśmy tutorial i widziałam, że to musi być ona - stwierdziła Andżelika.

Ślub Andziaks i jej męża, Luki odbył się w lipcu 2022 roku i przez wielu określany jest jako "ślub roku". Nic dziwnego, para zdecydowała się na bardzo wystawną, elegancką uroczystość z zapierającymi dech w piersiach dekoracjami. Warto dodać, że Andziaks postawiła na nietypowy, kobaltowy kolor kwiatów. Czy taki też był jej makijaż w tym szczególnym dniu?

Makijaż wieczorowy według Magdy Pieczonki

Makijaż zaczynamy od nałożenia na twarz podkładu, wtedy można przejść do konturowania. - Ważne jest, żeby odpowiednio dobrać konturowanie do kształtu twarzy - zaznaczyła ekspertka. Jak to zrobić? - Podkreślamy kości policzkowe, wyrysowując płaskim pędzelkiem linię od połowy ucha w stronę kącika ust - tłumaczyła w studiu Dzień Dobry TVN Magda Pieczonka. - Możemy też lekko wyostrzyć żuchwę, obniżyć i zwęzić czoło i wyszczuplić nosek - dodała pokazując od razu, jak to zrobić. - Bardzo ważne jest to, żeby te linie były blisko siebie - im są bliżej, tym ten nos jest węższy - wyjaśniła.

Po konturowaniu przyszedł czas na makijaż oka. - Po pierwsze chciałabym powiedzieć, że nie warto bać się, że ciemne konturówki na linii wodnej pomniejszą nam oko. Jeśli rozetrzemy je cieniem, to powiększymy je optycznie - zadała kłam popularnemu mitowi Magda Pieczonka. - Na górą powiekę nakładamy cienie, takie blink-blink, z błyszczącym pyłkiem, który nada makijażowi wieczorowego wyglądu - radziła. - Ja bardzo lubię ten pyłek, ponieważ ładnie wygląda na powiece, a się nie osypuje - dodała Andziaks.

Na koniec Magda Pieczonka zdradziła swój patent na optyczne powiększenie ust. - Ważne jest, żeby malować górną wargę od dołu do góry. Malujemy od kącika do łuku kupidyna. Wtedy wydają się większe - wyjawiła makijażystka. - Dolną wargę malujemy na uśmiechu i wychodzimy delikatnie poza kontur - zdradziła.

Jak w makijażu wykonanym przez Magdę Pieczonkę czuje się Andżelika? - Cudownie, ja bym mogła codziennie malować się u Madzi. Mogłybyśmy razem zamieszkać - zażartowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN w telewizji? Wszystkie odcinki możesz zobaczyć w Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości