Moda i Uroda

Usuwanie nieudanego makijażu permanentnego. "Pacjentka wygląda wręcz idiotycznie przez 10 miesięcy"

Moda i Uroda

Autor:
Michalina
Kobla
Usuwanie makijażu permanentnego
Usuwanie makijażu permanentnego Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Salony kosmetyczne mogłyby bez końca wymieniać zalety makijażu permanentnego. Decydując się na zabieg, rzadko myślimy o potencjalnej zmianie koloru pigmentu czy przemijającej modzie. Zdarza się, że początkowo usatysfakcjonowane klientki, po latach nie mogą patrzeć w lustro. Z pomocą przychodzi im dr Marcin Ambroziak. Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w Dzień Dobry TVN opowiedział o laserowym usuwaniu makijażu permanentnego.

Czy makijaż permanentny to tatuaż?

Moda przypomina cykl. Co kilkanaście lat, odrzucone w międzyczasie trendy, wracają do łask. Zanim jednak ponownie na salonach królować będą mocno obramowane usta czy cieniutkie, uniesione brwi, upłynie dużo czasu. Szczęśliwe te z nas, które wyrzuciły konturówki. Niektóre panie nie mają możliwości zmyć z twarzy modnego dekadę temu makijażu.

- Rzeczywiście [makijaż permanentny - przyp. red.] jest czasami powodem do nieporozumień. Pacjentki przychodzą i mówią: ale to miało zniknąć, miało być na rok, na pięć, wchłonąć się. To jest niemożliwe. To jest, oczywiście, małym stężeniem atramentu, powierzchownie, ale jest to tatuaż. Trwały zabieg - mówił dermatolog.

Usuwanie makijażu permanentnego

W sytuacjach, w których permanentny makijaż wyblakł czy zmienił kolor, niegdysiejsze klientki salonów kosmetycznych zamieniają się w pacjentki lekarzy, takich jak dr Ambroziak. Do pozbycia się nieestetycznych obramowań brwi czy ust konieczna jest laseroterapia. Ekspert objaśnił jej działanie na przykładzie ozdabiających studio Dzień Dobry TVN owoców. Pomarańcza posłużyła za cząstkę pigmentu, a znacznie mniejsza limonka - za komórkę żerną.

- Jeśli cząstka pigmentu jest większa od komórki żernej, to jest niemożliwe, żeby ona to "pożarła". I tu wchodzi laseroterapia, która z dużych cząstek pigmentu, rozbija je na miał. (...) I wtedy, kiedy mamy takie małe drobinki, to trochę jak pacman w grze komputerowej, nasze komórki żerne pożerają resztki po tatuażu - wytłumaczył obrazowo dermatolog.

Sama laseroterapia również obarczona jest pewnym ryzykiem. Choć, jak podkreślił specjalista, wykonywana przez odpowiednią osobę nie doprowadzi do uszkodzeń, to może wywołać zmianę koloru pigmentu. Dr Ambroziak wytłumaczył to na przykładzie klientki, u której makijaż wyszedł poza czerwień wargową.

- Ktoś wziął laser, zaczął uderzać i z chlorku żelazowego (czerwony barwnik) zamieniliśmy go w chlorek żelazawy (...) i wtedy kolejne 10 zabiegów się skupiamy na usunięciu czarnej kreski. I pacjentka wygląda no, wręcz idiotycznie, przez 10 miesięcy - powiedział doktor.

Na co zwrócić uwagę u lingerystki? - Oczywiście namawiam do tego, żeby dokładnie sprawdzić miejsce, gdzie tego typu makijaż jest wykonywany. Jest ich bardzo dużo. Są panie doświadczone, bo to robią osoby, które nie tylko wykonały jakiś kurs makijażu permanentnego, ale muszą mieć jakieś doświadczenie - wyjaśnił dermatolog.

Czy makijaż permanentny może uczulić? Dowiecie się oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości