Makijaż

"Pajęcze rzęsy" hitem TikToka. Jak uzyskać taki efekt?

Makijaż

Źródło:
radiozet.pl
Makijaż

"Pajęcze rzęsy" podbijają media społecznościowe. Technika makijażowa wywodzi się z mangi, czyli japońskich komiksów. Jak osiągnąć taki efekt? Czy starannie wytuszowane włoski przejdą do lamusa?

"Pajęcze rzęsy" nowym trendem?

Urodowe portale rozpisują się na temat "pajęczych rzęs" i wskazują, że wpisują się one w najgorętsze trendy. Co ciekawe, ta technika makijażowa wywodzi się z japońskiej mangi i odpowiednio wykonana daje efekt na miarę bohaterki komiksu.

Zobacz wideo: Tajniki makijażu

Tajniki makijażu

Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?Dzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/3

Pomimo że "pajęcze rzęsy" są specyficzne, to szybko pokochały je TikTokerki.

"Pajęcze rzęsy" podbijają TikToka. Jak uzyskać taki efekt?

Kanadyjska TikTokerka Sarah Cheung pokazała na swoim kanale, jak uzyskać efekt "pajęczych rzęs". Najpierw należy zaopatrzyć się w długie, sztuczne kępki o różnej długości. Następnie wytuszować swoje naturalne rzęsy i na górnej linii umieścić na przemian długie i krótkie włoski. Natomiast na dolnej linii zaaplikować krótsze kępki sztucznych rzęs o tej samej długości. Pomiędzy nimi musi być zachowany równy odstęp.

Zobacz, jak zrobić to krok po kroku:

@sacheu

DIY manga lashes tutorial

love nwantinti (ah ah ah) - CKay

Jeśli nie jesteś miłośniczką sztucznych rzęs, podobny efekt możesz uzyskać za pomocą mascary. Wystarczy na konkretnych włoskach nałożyć dużo tuszu, budując na nich warstwy. Choć przyjęło się, że powinniśmy starannie oddzielać od siebie rzęsy, to - jak widać - posklejane robią teraz furorę.

Zobacz wideo: Jak doczepić samemu rzęsy?

Jak doczepić samemu sztuczne rzęsy?
Jak doczepić samemu sztuczne rzęsy? Niekiedy kobiety rezygnują z podkładu, cieni do oczu, kredki do brwi, ale pomalowanie rzęs zdaje się być dla większości niezbędnym elementem makijażu. Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Natdanai Pankong/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości