Makijaż

Tworzy na powiece arcydzieła. "Zdarzały się makijaże, które zajmowały mi 13 godzin"

Makijaż

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Agnieszka Żurek
Arcydzieła na powiece
Arcydzieła na powieceDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Julia Bednarska tworzy artystyczny makijaż, a malunki, które wykonuje na powiece to małe dzieła sztuki. Nam powiedziała, kiedy zainteresowała się tego rodzajem make-upem i który z rysunków był dla niej największym wyzwaniem.

Artystyczny makijaż na powiekach

Julia Bednarska interesuje się sztuką, odkąd tylko pamięta. Już w przedszkolu bardzo lubiła rysować, malować i lepić z plasteliny. Natomiast artystycznym makijażem zafascynowała się w 2017 roku. - Inspiruję się popkulturą, oglądam (...) setki zdjęć, zapisuję je w galerii i próbuję stworzyć szkic. Czasami rysuję to na papierze, żeby sobie zwizualizować, jak taki makijaż będzie wyglądał - powiedziała Julia.

Dodała także, że make-up tworzy wyłącznie na swoich powiekach, ponieważ zna ich kształt i wie, w jakich miejscach znajduje się każda zmarszczka. - Makijaż artystyczny zajmuje mi średnio od 4 do 5 godzin. Oczywiście zdarzały się też i takie (makijaże - przyp. red.), które zajmowały mi 13 godzin - wyjaśniła Julia Bednarska.

Julia Bednarska i jej arcydzieła na powiece

Dzieła, które tworzy, są niebanalne. Młoda artystka przyznała, że jednym z najbardziej wymagających rysunków na powiece był ten, który przedstawiał obraz włoskiego malarza renesansowego Sandra Botticellego - "Narodziny Wenus". Trudne okazało się przeniesienie detali zawartych w sławnym dziele, co jej się ostatecznie udało.

Bywają takie dni, kiedy Julii brakuje weny. Nie szuka jej jednak wtedy na siłę. - Wiem, że pomysły same do mnie przyjdą - przyznała na koniec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Agnieszka Żurek

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości