Makijaż

Bananowy eyeliner wraca do łask. Jak wykonać modny makijaż w stylu Twiggy Lawson?

Makijaż

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kobieta stojąca przed lustrem z eyelinerem w dłoni.

Bananowy eyeliner to nieprzeciętny trend w makijażu, który święcił triumfy w latach 60. XX wieku. Jego wierną miłośniczką była uznana modelka Twiggy Lawson. Angielska ikona piękna do dziś inspiruje kobiety z całego świata, dlatego uwielbiana przez nią technika podkreślania spojrzenia ponownie zaczęła cieszyć się popularnością. Komu pasuje charakterystyczna kreska na powiece? Jak ją wykonać?

Bananowy eyeliner - wyjątkowy trend w makijażu

Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego życia, inne wykorzystują jego potencjał jedynie w trakcie przygotowań do ważnych wyjść. Eyeliner od lat stanowi nieodłączny element wyrazistego makijażu oka i pozwala eksperymentować z wizerunkiem na wiele sposobów. Rosnąca fascynacja makijażem w stylu Twiggy Lawson jest tego najlepszym dowodem.

Wykonana czarnym eyelinerem kreska może okazać się przepustką do wyrazistego spojrzenia, zwłaszcza jeśli umieścimy ją tuż nad załamaniem powieki. Właśnie na tym opiera się nieprzeciętny urok trendu określanego mianem "bananowego eyelinera". Co ciekawe, popularna technika zapewnia spektakularny efekt nawet wtedy, gdy oczy pozostają zamknięte.

Bananowy eyeliner - jak wykonać makijaż w stylu Twiggy Lawson?

Kreska okalająca górną powiekę i mocno wytuszowane sprawiały, że obok spojrzenia Twiggy Lawson trudno było przejść obojętnie. Okazuje się, że wystarczy kilka prostych kroków, by poczuć się jak królowa modowych wybiegów.

Modny makijaż w stylu retro wykonuje się przy pomocy czarnego eyelinera. W tym wypadku doskonale sprawdzi się precyzyjny kosmetyk w pisaku bądź kałamarzu. Graficzna linia powinna rozpoczynać się w wewnętrznym kąciku oka i ciągnąć się wzdłuż łuku brwiowego aż do końca powieki. Kluczem do sukcesu jest nadanie jej charakterystycznego kształtu banana. Kolejny krok to rozświetlenie oka za pomocą perłowego cienia do powiek. Warto nałożyć go na całą ruchomą powiekę. Potem znów trzeba wrócić do eyelinera, a wszystko po to, by poprowadzić cienką kreskę wzdłuż linii rzęs. Na ostatnim etapie pracy przyda się czarna maskara, dzięki której spojrzenie stanie się jeszcze bardziej wyraziste.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: 4FR/Getty Images

Pozostałe wiadomości