Makijaż

Makijaż inspirowany serialem "Euphoria". Na czym polega jego fenomen?

Makijaż

Autor:
Aleksandra
Matczuk
"Euphoria" HBO

Euphoria to serial, który bardzo silnie wpłynął na tegoroczne trendy modowe i urodowe. Kobiety na całym świecie inspirują się stylizacjami głównych bohaterek hitu HBO. Na czym polega ten fenomen? Które elementy makijażu stały się międzynarodowym hitem? Sprawdź.

"Euphoria" - serial HBO

Serial Euphoria na HBO bije rekordy popularności na całym świecie. Jedną z głównych postaci serialu gra wpływowa aktorka młodego pokolenia Zendaya Coleman. Na ekranie występują także Sydney Sweeney, Alexa Demie, Hunter Schafer, czy Jacob Elordi. Twórcą serialu jest Sam Levinson. Jego premiera odbyła się 16 czerwca 2019 roku.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Produkcja w sposób odważny porusza tematy związane z przemocą, uzależnieniem i walką z wewnętrznymi demonami na przykładzie historii grupy wyjątkowych nastolatków. Serial błyskawicznie zdobył serca widzów, a to wszystko za sprawą dokładnie przemyślanej i wielowymiarowej kreacji bohaterów.

Fenomen serialu "Euphoria"

Stan emocjonalny postaci można wywnioskować nie tylko po tym, co mówi lub nosi dana osoba. Scenariusz i doskonała obsada jest kluczowa, jednak to charakteryzacja uczyniła produkcję kompletnym dziełem. Makijaż pojawiający się w serialu zainspirował kobiety na całym świecie. Tak, jak w przypadku bohaterek - dodaje im pewności siebie, podkreśla humor i pozwala wyrazić siebie.

W ten oto sposób "Euphoria" stała się produkcją, w której można odkryć trendy, zainspirować się do eksperymentowania ze swoim wyglądem, lub po prostu być na czasie z tym, co inspiruje młodych ludzi.

Wiele influencerek praktycznie od razu zaczęła odwzorowywać je w swoich stylizacjach, co jeszcze bardziej wpłynęło na fenomen tych elementów charakteryzacji.

Makijaż w stylu bohaterek "Euphorii"

Jednym z najpopularniejszych znaków rozpoznawczych makijażu w stylu "Euphorii" są drobne kryształki na twarzy. W serialu są charakterystycznym elementem u bohaterki Maddy Perez. Pojawiają się zarówno na brwiach, powiekach, czy na kościach policzkowych. Do ich wykonania potrzebujesz jedynie pęsety, kleju do rzęs i małych zdobień biżuteryjnych.

Makijaż Maddy to także ostra, zazwyczaj podwójna kreska, która podkreśla jej buntowniczy charakter. Jak ją wykonać? Tu przyda się eyeliner w pisaku. Narysuj nim długą linię od polowy górnej powieki aż za zewnętrzny kącik oka.

Następnie czas na drugą kreskę - tym razem prowadź ją od połowy dolnej powieki. Długość i kształt można dopasować za pomocą patyczka kosmetycznego.

Dzięki serialowi w trendach zaczęły królować także kolorowe, neonowe cienie do powiek. Ten element makijażu świetnie obroni się, gdy pozostała część twarzy będzie pomalowana naturalnie i delikatnie.

Cienie w wyrazistych barwach nie tylko eksponują urodę, ale także podkreślają indywidualność. Nic więc dziwnego, że tak często pojawiały się w kultowych scenach produkcji.

Dwa sezonu serialu "Euphoria" dostępne są na platformie HBO Max.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Frazer Harrison / Staff / Getty Images

Pozostałe wiadomości