Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć. "Dla mnie są kluczowe"

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć. "Dla mnie są kluczowe"
Kosmetyczka w podróży
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy już u progu wakacji, czasu relaksu i odpoczynku. Niestety, to również okres, w którym nasza skóra narażona jest na liczne zanieczyszczenia, pot, resztki makijażu i inne niechciane czynniki.  Oczyszczanie jej może stać się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z kosmetolożką i ekspertką drogerii Super-Pharm dr n. med. Izabelą Załęską.

Oczyszczanie twarzy to podstawa

Ekspertka drogerii Super-Pharm dr n. med. Izabela Załęska przyznała, że wakacje to wymagający czas dla naszej skóry. - Zmienia się otoczenie, wilgotność powietrza oraz bardzo wiele czynników. Co ważne, np. w samolocie mamy wilgotność 10-20%, a nasza skóra potrzebuje 40-60%, więc podczas podróży dochodzi do ogromnego odparowywania wody - powiedziała.

Ekspertka przygotowała dla nas specjalną kosmetyczkę, do której włożyła najbardziej potrzebne naszej skórze produkty. - Dla mnie kluczowe są chusteczki Water Wipes, które są oparte na siedmiokrotnie filtrowanej wodzie. Ich składnik to 99,9 procent wody i dosłownie kilka kropel olejku grejpfrutowego. Te chusteczki odświeżą nas na plaży, więc możemy nimi odświeżyć skórę, a potem zaaplikować spf - poradziła Izabela Załęska.

Nasza gościni podkreśliła również, że chusteczkami można z łatwością zmyć makijaż. - Specjalnie dla państwa pomalowałam swoją rękę, żeby pokazać, że idealnie zmyjemy nimi makijaż. Co ważne, one są teksturowane w taki sposób, że dzięki temu łatwiej wchłoną brud. Zawsze mam je ze sobą w torebce - wyznała ekspertka drogerii Super-Pharm.

Jedno jest więc pewne, chusteczki oczyszczające Water Wipes to niezbędny element każdej wakacyjnej kosmetyczki. Dzięki innowacyjnemu składowi, wygodnym opakowaniom i trosce o środowisko, stanowią idealne rozwiązanie na każdą podróż. 

Nie zapomnij o nawilżeniu

Nieodłącznym elementem każdej letniej kosmetyczki powinno być również serum. - Musimy naszą skórę nawilżać. Pamiętajmy o tym - podkreśliła.

Izabela Załęska szczególnie poleciła nam serum Pharamceris A, które intensywnie nawilża, redukując symptomy skóry wrażliwej. - Ono posiada m.in. kwas hialuronowy oraz trehalozę, która jest silnym antyoksydantem. Musimy pamiętać, żeby serum stosować bardzo regularnie. Idealnie byłoby dwa razy dziennie. Ono wtedy nawilży i złagodzi - poradziła.

Serum to wzbogacone jest o sensibiom, czyli innowacyjną formułę zgłoszoną do opatentowania. - Mamy tutaj jeszcze prebiotyki, dzięki temu dbamy o naszą naturalną mikroflorę skóry, a to jest kluczowe w dobrym funkcjonowaniu skóry - dodała.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem wakacyjnej kosmetyczki są maseczki Mediheal. - Z jednej strony taka chusteczka jest nawilżająca, a z drugiej przeciwstarzeniowa. One idealnie przylegają i jak położymy je na twarz, to wzbogacimy ją o składniki: NMF, ceramidy, kwas hialuronowy, wyciągi z lukrecji i z rumianku. Co ważne, one nie spadają, a składniki się znakomicie wchłaniają. A jak zdejmiemy z twarzy, to możemy przełożyć ją na dłonie i w ten sposób je nawilżyć - powiedziała ekspertka.

- Ta maseczka jest również przeciwstarzeniowa, z hydrolizowanym kolagenem. Dlatego możemy powiedzieć, że z jednej strony nawilżamy, a z drugiej działamy przeciwstarzeniowo. Pamiętajmy tylko, żeby pielęgnować skórę regularnie - podsumowała ekspertka drogerii Super-Pharm dr n. med. Izabela Załęska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości