Okulary przeciwsłoneczne dla niej i dla niego. Czym kierować się przy ich wyborze?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Bądź jak pan Hilary o znajdź swoje okulary
Bądź jak pan Hilary o znajdź swoje okulary Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Okulary przeciwsłoneczne powinny być nie tylko modne, ale także bezpieczne dla oczu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak je dobrać do kształtu twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział stylista opraw okularowych i optometrysta Olaf Tabaczyński.

Okulary dla niej i dla niego

Sezon wiosenno-letni to czas, gdy nasze głowy zdobią okulary przeciwsłoneczne. Warto zadbać, by wybrany przez nas model był nie tylko modny, ale także bezpieczny dla naszych oczu. W studiu Dzień Dobry TVN stylista opraw okularowych, optometrysta Olaf Tabaczyński wyjaśnił widzom, na co zwracać uwagę przy zakupie oprawek.

Jak tłumaczył, okulary możemy dopasowywać na podstawie kształtu twarzy, pigmentacji skóry lub proporcji ciała i głowy, jednak równie ważnymi czynnikami będą: styl życia, ubiór czy cechy charakteru. Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas wyboru okularów? - Może być za szeroki mostek, okulary mogą być za duże, przerysowane - wyliczał nasz gość.

Okulary a kształt twarzy

Jeżeli np. mamy twarz o trójkątnym kształcie, oprawa okularów powinna być szersza ku górze, a węższa w dole. W przypadku twarzy owalnej okular może być wyższy i węższy, jednak bardziej kanciasty. Najważniejsza jest jednak nasza osobowość, a okulary mają za zadanie ją skutecznie podkreślić.

Olaf Tabaczyński przestrzegł widzów przed zakupem okularów przeciwsłonecznych z niesprawdzonych źródeł. Musimy mieć pewność, że zapewnią nam bezpieczeństwo. Upewnijmy się, że wybrany przez nas model ma odpowiednie filtry np. UV 400. Dzięki niemu oko jest w pełni chronione.

Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości