Henna brwi - jak ją wykonać krok po kroku?

Aktualizacja:
Kobieta, która ma nakładaną hennę na brwi

Henna, czyli sposób koloryzacji, doskonale sprawdza się w delikatnej strefie brwi. Łagodnie zmienia ich odcień, podkreślając zarys linii. Henna brwi, pogłębiając kolor, doskonale uwydatnia kontur oczu i je optycznie powiększa. Henna do brwi to doskonała alternatywa dla trwałych, obciążających farb.

Henna brwi to naturalne przyciemnianie ich koloru. Jest to zabieg, na który można sobie pozwolić nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w domowym zaciszu. To, ile trzyma się henna na brwiach , zależy przede wszystkim od jakości produktu oraz grubości włosków. Henna do brwi i rzęs będzie idealna, jeśli nie chcesz sięgać po mocne farby. Naturalna henna do brwi nie tylko przyciemnia, ale też poprawia kondycję włosków. Profesjonalna henna do brwi w proszku może być nieco większym wydatkiem, ale warto stawiać na lepszą jakość, gdy pielęgnacja dotyczy naszych włosów.
Za pomocą gotowych produktów czy samodzielnie przygotowanej mieszanki uzyskamy świetny efekt – ciemne obramowanie oraz odżywione i silne brwi. Podpowiadamy, jak ją nakładać i jak zmyć hennę z brwi

Henna brwi – dlaczego warto?

Przyciemnianie włosów henną było popularne już tysiące lat temu. Nie dziwi więc, że po ten produkt chętnie sięgamy również we współczesnej kosmetyce. Właściwie wykonana henna brwi nadaje im pożądany kształt i odcień. Henna do brwi występuje w różnej postaci. Można ją kupić w formie proszku lub gotowego żelu. Oba w różnym stopniu wpłyną na kolorystykę brwi. Henna, którą robimy na tak krótkich włoskach jest zabiegiem niezwykle szybkim, ale wymagającym dobrej wprawy. Precyzji wymaga szczególnie wymieszanie proszku. Henna na brwi w formie sypkiej musi być wymieszana z wodą utlenioną, by uzyskała odpowiednią konsystencję. Najlepsza henna do brwi powinna być przede wszystkim łatwa w aplikacji i zapewniać dobrą kontrolę nad intensywnością koloru. Decydując się na przyciemnianie, warto się od razu zastanowić, jak i czym zmyć hennę z brwi . Najlepiej użyć do tego zwykłego, tłustego kremu. Henna do brwi i rzęs , która wyjdzie za mocna może być rozjaśniona również za pomocą pianki do golenia, nałożonej w niewielkiej ilości na wacik. Jeśli kolor wyjdzie zbyt ciemny, wystarczy poczekać. Kilka dni później odcień będzie już bledszy.
Jak zrobić hennę brwi ? To zależy, na jaki rodzaj się zdecydujemy. W przypadku formy żelowej będzie miała bardziej delikatny efekt. Jeśli szukamy ciemnego odcienia, pasującego do włosów brązowych i czarnych, lepiej nie eksperymentować – najbezpieczniejsza będzie henna brwi u kosmetyczki . Pod kontrolą specjalisty z pewnością łatwiej uzyskamy idealny efekt kolorystyczny. A ile kosztuje henna brwi u kosmetyczki? To wydatek rzędu 10-20 zł, a więc bardzo tani. Wykonana przez specjalistę trwała henna do brwi jest zabiegiem, na który może sobie pozwolić każdy.

Dobra henna brwi – ile się utrzymuje?

Zależy to od grubości i kondycji włosów, ale najczęściej jest to efekt na mniej więcej dwa tygodnie. Jak zrobić brwi henną , by utrzymała się dłużej? Wystarczy kupować bardziej profesjonalne i droższe produkty do farbowania, w przypadku których kolor może być trwały nawet do 6 tygodni. Dobra henna do brwi będzie artykułem z górnej półki, który zapewnia lepszą jakość. Właściwym wyborem będzie więc w pełni profesjonalna henna do brwi , dostępna w specjalnych sklepach, a nie w dowolnym markecie.
Henna i regulacja brwi to zabiegi, których efekty widać prawie od razu. Tym bardziej trzeba je wykonywać z należytą dokładnością.
Ile trzymać hennę na brwiach ? Czas jest zwykle podany na opakowaniu, ale lepiej zakładać kilka minut (szczególnie w przypadku jasnych brwi). Jeśli po tym czasie brwi z henny nadal nie są ciemne, można zabieg powtórzyć. Brwi po hennie oczyszczamy za pomocą wacika nasączonego w letniej wodzie. Regulacja i henna brwi powinna być zrobiona w miarę szybko, by kolor nie uzyskał zbyt ciemnej barwy.

Jak zrobić brwi henną? Krok po kroku

Henna brwi w domu wydaje się prosta, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Wykonanie henny brwi krok po kroku zależy przede wszystkim od rodzaju kosmetyku.
Najlepsza henna brwi dla blondynek to wersja żelowa, bardziej delikatna. Miesza się ją z kilkoma kroplami wody utlenionej. Henna brwi brązowa może mieć też formę proszku, który jest nieco mocniejszy. Również łączy się go z wodą w podanych na opakowaniu proporcjach. Henna do brwi najlepsza dla osób, które chcą uzyskać mocny kolor to właśnie wersja proszkowa.
Jak zrobić hennę na brwi we właściwy sposób? Wystarczy nałożyć papkę na jedną brew, następnie na drugą i po odczekaniu kilku minut zmyć w tej samej kolejności.
Jak usunąć hennę z brwi ? Po aplikacji oczyszczamy włoski za pomocą wacika nasączonego w ciepłej wodzie.
A co zrobić, żeby henna trzymała się dłużej na brwiach ? Przed zabiegiem najlepiej dobrze oczyścić obszar brwi, by papka lepiej zadziałała. Jeśli chcesz widocznego efektu, henna do brwi w proszku będzie najbardziej odpowiednia. Brwi zrobione henną na bazie proszku będą ciemne i bardziej wyraziste.
Zdobienie ciała henną. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości