Makijażystka Hailey Bieber pokazała trik na powiększenie ust. Naturalny efekt bez użycia strzykawki

Autor:
Justyna
Piąsta
Wypisz, wymaluj - usta idealne
Wypisz, wymaluj - usta idealneDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Mary Phillips jest makijażystką światowej sławy gwiazd, jak m.in. Hailey Bieber, Kim Kardashian, Salmy Hayek czy Jennier Lopez. Ekspertka pokazała na TikToku swój niezawodny patent na optyczne powiększenie warg. Makijaż zajmie kilka chwil. Jak go wykonać?

Duże usta bez wypełniaczy

Mary Phillips jako słynna makeup artist ma okazję pracować z największymi gwiazdami. Maluje je na wielkie, show-biznesowe imprezy, by nienagannie się prezentowały przed obiektywami fotoreporterów. Wizażystka chętnie pokazuje w mediach społecznościowych, jakie są jej sprawdzone techniki makijażu, a także, z jakich sztuczek korzysta, by podkreślić kolor oczu, zagęścić linię brwi i rzęs, wysmuklić owal twarzy czy też rozświetlić cerę.

Tym razem Phillips opublikowała film, w którym zdradziła sposób na optyczne powiększenie ust. Wystarczy konturówka i pomadka lub błyszczyk, by wąskie wargi stały się pełne i wyraziste. Co ważne, piękny efekt można uzyskać wyłącznie za sprawą odpowiedniej techniki makijażu - bez użycia strzykawki i bez wypełniaczy. Z takiego rozwiązania korzysta wiele celebrytek, w tym m.in. Hailey Bieber. Zatem na czym polega technika the lip liner, którą propaguje Mary Phillips? 

Jak optycznie powiększyć usta?

Na początek musimy wybrać odpowiednią konturówkę. Powinna być dopasowana do koloru naszych ust lub ewentualnie nieco ciemniejsza. Następnie obrysowujemy kredką górną wargę, zaczynając od kącików. Efekt powiększenia uzyskamy wtedy, gdy delikatnie narysujemy linię poza konturem ust, w szczególności w centralnym punkcie na tzw. łuku kupidyna. Ten sam ruch powtarzamy na dolnej wardze, podkreślając jej środek.

By makijaż wyglądał naturalnie, należy lekko rozetrzeć linie miękkim pędzelkiem. To sprawi, że kolor konturówki nie będzie tak intensywny i idealnie dopasuje się do naszych ust. Jeśli w którymś miejscu wystąpiły nierówności lub linia została poprowadzona za daleko, z łatwością można to zatuszować korektorem. Na koniec wystarczy nałożyć pomadkę lub błyszczyk w zbliżonym odcieniu do konturówki. Cały tutorial można zobaczyć w wideo.

Internautki są zaskoczone, że w tak prosty sposób mogą powiększyć usta. "Zawsze zaczynałam od łuku kupidyna. Tym razem spróbuję od kącików", "Ale to wygląda naturalnie!", "Uwielbiam ten sposób", "Wypróbowałam . To działa", "Świetne! Muszę tak się pomalować", "Wydaje mi się, że będę umiała to odtworzyć. Dzięki!" - czytamy w komentarzach.

@makeupbymaryphillips the lip liner technique i prefer to use! everyone has a different preference and that’s ok 💋 let me know if you have any questions! #liplinertutorial #overlininglips #liplinerhack #makeupartist #maryphillipstechnique #oscars2023 ♬ Lo-fi hip hop - NAO-K

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Lionel Hahn/Getty Images, TikTok @makeupbymaryphillips

Pozostałe wiadomości