Co oznacza, kiedy śni nam się świnia? Poznaj interpretację sennika

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Sny o świni są inaczej tłumaczone w zależności od kultury. Wbrew pozorom nie jest to jedynie znak, że czeka nas coś złego, może także świadczyć o pozytywnych kwestiach. Jak postrzega je sennik? Poznaj analizę i interpretację.

Zwierzęta dość powszechnie pojawiają się w naszych snach. Jedne z nich kojarzą się pozytywnie, inne negatywnie. Nie musi to jednak oznaczać, że sennik także będzie je w ten sposób interpretował. Poza tym w różnych kulturach przypisuje się im różne znaczenie. Świnie kojarzą się nie najlepiej i w naszych oczach mają mało przychylnych przymiotów, więc sen z ich udziałem może pozostawić pewien niesmak. Są jednak kraje, gdzie świnia jest odbierana zupełnie inaczej i wiąże się z tym, co pozytywne. Jak sennik interpretuje sen, w którym występuje świnia?

Kluczem do prawidłowego zrozumienia przesłania snu jest przeanalizowanie wszystkich szczegółów. Okazuje się bowiem, że świnia jest przez sennik tłumaczona w różny, czasem skrajny sposób, więc odczytanie przesłania wcale nie musi być proste. Poza tym nie każda świnia przywołuje negatywne skojarzenia, przykładem jest świnka morska. 

Być we śnie świnią - sennik

Słowo “świnia” może mieć znaczenie pejoratywne i użyte w takim kontekście często odwołuje się np. do masy ciała, niechlujności lub czyjegoś podłego zachowania wobec innych. Dlatego też, jeśli we śnie jesteśmy świnią, jest to sygnał, że należałoby przeanalizować swoje postępowanie. Nasza podświadomość może też w ten sposób zasygnalizować, że powinniśmy posprzątać przestrzeń wokół siebie. Może być również impulsem do zwrócenia uwagi na swoją dietę i sposób odżywiania się.

Sen o świni jako dobry znak

Wbrew naszej opinii na temat tego zwierzaka, sennik podaje, że świnia może dla nas dobrze wróżyć. Samo to, że ją zobaczymy, wiąże się z dobrobytem, zwłaszcza dla oczekujących żniw rolników. Dalej w senniku znajdziemy interpretację snu ze świnią i prosiętami. Ich obecność przepowiada nam powodzenie w interesach. Jeżeli zwierzę jest tuczone, pieniądze zostały odpowiednio zainwestowane i się pomnożą. W senniku świniobicie także jest postrzegane pozytywnie i oznacza dobry czas w prowadzonych przez nas interesach, niestety może się to odbywać czyimś kosztem. Równie korzystnie sennik wypowiada się o śnie z mięsem świni , co wróży nam powodzenie w jakiejś ważnej sprawie. 

Są kultury, w których świnie mają pozytywną symbolikę. Kojarzone są macierzyństwem, płodnością i pieniędzmi. Rozumowanie to jest szczególnie istotne dla obecnych i przyszłych matek. Sen o świniach w takim tłumaczeniu wiąże się dla nich z momentami, w których ich dzieci staną się powodem do dumy. Ponadto tłusta świnia jest dla nas zwiastunem bogactwa. Niestety, kiedy śnimy o chudym zwierzaku, czekają nas straty finansowe. Możemy ją także dokarmiać, co zwiastuje, że mamy dobre perspektywy. 

Sennik. Świnia może ostrzegać

Chociaż sny ze świniami mogą nam powiedzieć wiele dobrego, równie dobrze wiązać się mogą z przestrogami. Dobra interpretacja pozwoli w porę zareagować i uniknąć wielu nieprzyjemności. Przykładowo, w senniku przeczytamy, że dzikie świnie mają nam sygnalizować, że w naszym otoczeniu pojawią się źli ludzie. 

Wyjątek stanowi sen, w którym na dzikiej świni jeździmy. Wtedy też możemy się spodziewać, że służyć nam będzie groźny przeciwnik. Natomiast beztroska zabawa zwierzaków w błocie to zwiastun rodzinnej kłótni. Motyw związany z martwą świnią dotyczy zazdrości sukcesu wśród znajomych. W senniku znajduje się wzmianka, że czarna świnia świadczy o nie do końca czystych interesach. 

Jakie przesłanie niesie zachowanie świni w senniku

Zwierzęta, które nam się śnią mogą się różnie zachowywać. Jedne z nich będą miały wobec nas przyjazne zamiary, inne nie. Sennik zaznacza, że atakująca świnia sygnalizuje, byśmy unikali ludzi zawistnych. W tym samym senniku przeczytamy, że kiedy świnia gryzie , jest to dla nas sygnał, że ktoś bliski sprawi nam przykrość. Jeżeli widzimy karmiącą świnię z prosiętami, możliwe, że niebawem zdobędziemy czyjeś uznanie. Sen o świni, która kwiczy i chrząka dotyczy naszego miejsca pracy. Mogą pojawić się poważne problemy, istnieje prawdopodobieństwo, że konieczna będzie zmiana pracy. Sennik mówi również o martwej świni, symbolizującej zazdrość. Zabijanie zwierzaka oznacza życie na czyjś rachunek. We śnie możemy zobaczyć również samą głowę zwierzęcia, co jest sygnałem do słuchania rad tylko zaufanych osób. 

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Ryan McGinnis/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości