Sennik. Pies obecny w snach - symbol przyjaciela czy wroga?

Aktualizacja:
Wyżeł angielski

Niewątpliwie psy są zwierzętami powszechnie lubianymi. Przypisujemy im wiele przymiotów, jak wierność, odwaga, czy przyjaźń. Co czytamy o psie w senniku? Czy sen o psie również ma wymiar pozytywny?

Nie ma zwierzaków, które są uwielbiane bardziej niż psy. Uważane za strażników domu i najlepszych przyjaciół, oddane aż do ostatnich dni. Nic więc dziwnego, że sennik psom poświęca bardzo wiele uwagi. Symbolika psa może odnosić się do dwóch głównych aspektów. W pierwszym sen z jego udziałem dotyczy opiekuńczości i przyjaźni. W drugim ujęciu sen o psie może być potraktowany jako przestroga o wrogu i jest wiązany z agresją.
Pies jest jedną z najczęstszych postaci pojawiających się w naszych snach. Nic dziwnego, to oswojone zwierzę towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Nie trzeba posiadać własnego czworonoga, by o nim śnić. Mimo to, to właśnie pupil może przyśnić się najczęściej. Czy według tego, co podaje sennik, psy zwiastują coś pozytywnego? Wszystko zależy od tego, jakiego zobaczyliśmy psa i jak przebiegał cały sen. Poza tym podczas snu, kiedy odpoczywamy, nasz umysł przetwarza ogromne ilości nieświadomie docierających do nas informacji, a to znaczy, że sen o psie może nawiązywać do wydarzeń poprzednich dni.

Znaczenie koloru psa - sennik

Żeby odpowiednio rozszyfrować znaczenie snu, trzeba przypomnieć sobie to, jak zwierzę wyglądało i co robiło. Samo zobaczenie psa, bez sprecyzowania czegokolwiek innego, jest odzwierciedleniem naszej słabości wobec kogoś. Sennik podaje, że czarny pies odnosi się do fałszywego przyjaciela. Mając taki sen warto przeanalizować, kto znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu, możliwe, że patrząc uważnie, dostrzeżemy, kto chce nam zaszkodzić. Czarny pies to przestroga, że ktoś zamierza wyrządzić nam krzywdę. Kolor zwierzaka ma też znaczenie pozytywne. W senniku przeczytamy, że biały pies będzie dla nas oznaczał nawiązanie miłej znajomości, a szary, że możemy liczyć na przyjaciela.

Zachowanie psa - sennik

Poza barwą sierści pomocne okaże się określenie, w jaki sposób pies się zachowywał. W senniku jest przybliżona interpretacja snu o gryzącym psie. Sen ten każe nam w życiu codziennym zachować ostrożność, bo mamy w swoim otoczeniu wroga lub kogoś, kto przez jakąś urazę chce nam zaszkodzić. Inne wyjaśnienie mówi, że gryzący pies wyraża nasze własne niedobre zamiary wobec drugiej osoby. Za każdym razem, gdy śnimy o agresywnych psach, jest to ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Sennik rozróżnia tutaj psy dzikie, które nas atakują. To z kolei jest ściśle związane z uczuciami, których się boimy. Najczęściej odnosi się to do potrzeb seksualnych. Radosny pies wyraża akceptację w społeczeństwie. Miewamy również sny, w których pies jest przyjaźnie nastawiony, wtedy też jest to symbol bliskiej osoby. Musimy to rozróżnić z sytuacją, kiedy pies się łasi, bo to z kolei jest przestrogą przed oszustwem.

Sen o psie dorosłym i młodym

W snach o psach ważne jest to, jakiej wielkości jest zwierzę i czy jest młode. Sennik mówi, że wielki pies to symbol dobrego przyjaciela. Z kolei pies niewielkich rozmiarów jest odzwierciedleniem naszych obaw, że znajomość jest nieważna. W senniku podkreśla się rolę dużego i tłustego psa, który, jeśli śni się komu pozostającemu w stałym związku, oznacza oddalanie się od partnera. Sennik wyjaśnia, że szczeniaki to dla nas dobry znak i zwiastuje realizację nowego projektu albo wizytę gościa.

Co w senniku znaczy martwy lub chory pies?

Osobną kategorię snów stanowią te, w których pojawiają się zwierzęta słabe, chore albo martwe. Według interpretacji zawartych w senniku , chory pies ma być przestrogą przed nadchodzącą chorobą. Może ona dotyczyć nie tylko nas, ale także kogoś bliskiego. Po takim śnie powinniśmy się bacznie przyglądać zdrowiu naszym i naszych bliskich. Warto wziąć pod uwagę kontrolną wizytę u lekarza. Najczęściej według sennika, martwy pies jest niefortunny i ma wydźwięk negatywny. Budząc się rano po nocy, w której śnił nam się zabity pies, powinniśmy zweryfikować nasze najbliższe otoczenie. Być może jest w nim sporo nieżyczliwych osób. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś nami manipuluje, oszukuje albo ma zamiar nas wykorzystać. Inne wytłumaczenie snu z martwym psem dotyczy sfery metafizycznej i może świadczyć o tym, że umarły w nas uczucia, które należy ożywić na nowo.

Jaka jest nasza rola w śnie o psie?

Sennik mówi, że nie tylko pies jest istotny, ale także to, jaką rolę w śnie odgrywamy my. Jeśli we śnie czujemy strach, wtedy dręczą nas wyrzuty sumienia. Jeśli natomiast bawimy się z psem, jest to odzwierciedleniem strat i czekających nas zmartwień. Zdarza się, że sen dotyczy psa, którego wyprowadzamy na spacer, ma nam wtedy uzmysłowić, że myślimy o tym, by poukładać swoje życie i jest to dobry czas na tego typu działania. Ale kiedy szukamy kogoś z pomocą psa, wtedy jest to przestroga, że możemy przysporzyć sobie wrogów.
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości