Sen o łóżku. Sprawdź, co to oznacza, kiedy śni się łóżko

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Łóżko może kojarzyć się z wygodą, czasem, który przeznaczamy na sen i odpoczynek. Jednak interpretacji snu o łóżku, jakie podaje sennik, jest znacznie więcej. Część z nich dotyczy sfery seksualnej i rozbudzonych potrzeb śniącego.

Odpowiedzi na pytanie, co najbardziej lubimy robić w łóżku, mogłoby być mnóstwo. To miejsce, w którym dzieci uwielbiają się bawić, nastolatki oglądać telewizję, a dorośli spędzać ze sobą intymne chwile. W tradycji łóżko ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ traktowane jest jako symbol początku i końca życia – w nim poczynane jest potomstwo, a osoby starsze odchodzą z tego świata. A co, jeśli łóżko nam się przyśni? Co o takim śnie mówi sennik?

Łóżko w senniku

Jak często w przypadku marzeń sennych, sennik nie podaje jednoznacznej interpretacji. Wprawdzie sen o łóżku może być ściśle związany z potrzebami seksualnymi osoby śniącej, ale jego interpretacja nie jest tak oczywista. Marzenie senne tego typu może sugerować rozbudzone potrzeby seksualne, z których osoba śniąca zdaje sobie sprawę, ale nie są one zaspokajane w takim stopniu, w jakim powinny. Jeśli łóżko jest we śnie nieproporcjonalnie duże, może to oznaczać, że śniący zbyt wielką wagę przywiązuje do spraw cielesnych. Jeżeli zaś jest małe i wąskie, wówczas podświadomość może podpowiadać osobie śniącej, żeby więcej czasu w swoim życiu poświęcała na seks.

Do sfery seksualnej odnosi się jeszcze kilka interpretacji podanych w senniku. Jeśli we śnie łóżko jest przykryte pościelą, może to sugerować niezaspokojone potrzeby erotyczne osoby śniącej. Jeżeli w marzeniu sennym pojawia się brudna pościel rozrzucona na łóżku, może to symbolizować rozwiązłe życie śniącego. Albo – tu sennik podaje drugą, bardzo odległą interpretację – może to także sugerować, że w miłości osoby śniącej pojawi się dużo szczęścia.

Czyste, niezasłane łóżko może sygnalizować powinność życia w czystości seksualnej. Seks pojawia się też w sennikowych interpretacjach, jeśli śniący idzie z kimś spać w łóżku. Taki sen często oznacza odczuwany na jawie pociąg seksualny do konkretnej osoby. Stanowi także jasny sygnał, że jeśli w rzeczywistości pojawią się seksualne impulsy wysyłane przez wyśnioną osobę, nie należy się ich obawiać.

Sennik: mężczyzna w łóżku i inne interpretacje

Jeśli we śnie pojawia się obcy mężczyzna w łóżku, należy poważnie zastanowić się nad relacją, w jakiej pozostajemy z bliską osobą. Taki sen może bowiem zwiastować nieporozumienia w związku, nadchodzące kłótnie w domu z winy osoby śniącej i napięcia, które będą narastać. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie spokoju, należy też podchodzić z dużą troską oraz wyrozumiałością do najbliższych.

Kiedy w snach zaczyna pojawiać się szpital, zazwyczaj oznacza to, że należy skupić się na tej ważnej części życia, która nie funkcjonuje prawidłowo i robić wszystko, by ją naprawić. Sennik mówi o łóżku szpitalnym jako symbolu, który wróży odczuwaną przez osobę śniącą bezsilność i bezradność. Taki sen wskazuje potrzebę dogłębnego odpoczynku, zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. A co sennik mówi o marzeniu sennym, w którym ktoś leży w łóżku? To także może być symbol przemęczenia i konieczności zregenerowania sił podczas długiego odpoczynku. Taki sen może również sugerować potrzebę eskapizmu. Sennik podsuwa też inną odpowiedź – leżenie w łóżku we śnie to oznaka wewnętrznej harmonii i dużej satysfakcji z życia. I którą interpretację należy brać pod uwagę?

Co symbolizuje w senniku łóżko z białą pościelą?

Łóżko z białą, świeżą pościelą według sennika sugeruje, że osoba śniąca powinna przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie i spojrzeć na własne życie z innego punktu widzenia. Być może konieczność zmian będzie jednak tak duża, że niezbędne okaże się rozpoczęcie zupełnie od nowa. Może więc łóżko z białą pościelą we śnie warto potraktować jako dobrą wróżbę? Bo na pewno taką nie może być sen o pustym łóżku. To oznaka psychicznej samotności (jeśli widzimy własne, puste łóżko). Jeśli we śnie pojawia się puste łóżko kogoś znajomego, pojawia się groza. Sennik podpowiada, że to może sugerować nadchodzące nieszczęścia wśród najbliższych osób, a nawet śmierć w rodzinie.

Dziecko pojawiające się we śnie prawie zawsze oznacza coś dobrego. Podobnie sennik interpretuje wizję łóżeczka dziecięcego. Taki sen może oznaczać, że osobę śniącą wkrótce czekają bardzo pozytywne zmiany w życiu. Jeśli zaś łóżeczko dziecięce pojawia się wraz z dzieckiem, marzenie senne stanowi zapowiedź pozytywnej zmiany w postrzeganiu świata przez osobę śniącą.

Łóżko we śnie w innych kulturach

W senniku arabskim łóżko może być nawet synonimem zdrady. Sen, w którym śpiący śpi w łóżku kogoś bliskiego, można traktować jako zapowiedź, że ta osoba chce nas zdradzić. Zabranie pościeli z łóżka to rozstanie z kimś bliskim. Jeśli we śnie pojawia się ona z wybrzuszeniami, niepoukładana, może to sugerować rychłą ciążę w rodzinie. Według sennika mistycznego sen o łóżku zapowiada szczęście i koniec zmartwień. Dopiero gdy jest ono nieposprzątane, sennik interpretuje sen jako początek zbliżających się kłopotów.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości