Nów Księżyca i zaćmienie Słońca w Skorpionie. Najbardziej intensywnie odczują je cztery znaki zodiaku

nów księżyca
Nów Księżyca i zaćmienie Słońca w znaku Skorpiona. Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Źródło: shaifulzamri/Getty Images
Zaćmienia według reguł tradycyjnej astrologii nie należą do dobrze rokujących wydarzeń na niebie i w dawnych czasach były interpretowane jako zapowiedź tragedii, dramatów lub innych kryzysów. Na szczęście obecnie są postrzegane jako doskonała okazja, aby poradzić sobie ze sferą cienia, którą mamy w swojej jaźni lub moment przesilenia, kiedy możemy pokonać swoje ograniczenia i kompleksy. We wtorek 25. października na niebie będziemy mogli podziwiać jedno z najgłębszych zaćmień Słońca widocznych z terenu Polski na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Sprawdź, jak wpłynie na poszczególne znaki zodiaku.

Nów Księżyca i zaćmienie Słońca w znaku Skorpiona - jak wpłyną na poszczególne znaki zodiaku?

We wtorek 25. października nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca, uściśli się nad Warszawą o godzinie 12.48. Na kolejne tak dobrze widoczne częściowe zaćmienie Słońca przyjdzie nam czekać do 2. sierpnia 2027 roku, a na obrączkowe jeszcze dłużej, ponieważ aż do 13. lipca 2075 roku! Księżyc czasowo przysłoni tarczę Słońca, która stanie się niewidoczna nawet w 43%.

Astrologia i ezoteryka

Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

Samo w sobie zaćmienie jest obecnie świetnie zbadanym zjawiskiem, którego nikt się już nie boi. Jednak według dawnych legend i podań Słońce było pochłaniane przez smoka, który reprezentował siły ciemności. Dzisiaj wiemy doskonale, że na drodze światłu słonecznemu stoi po prostu tarcza Księżyca, który ustawia się w momencie zaćmienia pomiędzy naszą gwiazdą a Ziemią.

Niemniej jednak warto zachować w dniach poprzedzających zaćmienie, w samym dniu zaćmienia jak również kilka dni później szczególną ostrożność. Lepiej nie podejmować teraz bardzo ryzykownych zachowań, nie planować nurkowania na dno Rowu Mariańskiego i nie skakać ze spadochronem. Energia zaćmienia może być bardzo trudna do opanowania i to, po jakich torach się potoczy jest wyjątkowo nieprzewidywalne.

Zaćmienie w astrologii to punkt karmiczny, punkt zwrotny

Wszystkie zaćmienia są w astrologii postrzegane jako punkty zwrotne, punkty karmiczne, w szczególności kiedy odbywają się na osiach horoskopu lub dotykają swoim wpływem naszych planet osobistych w horoskopie. Październikowe zaćmienie, które odbywa w się w drugim stopniu znaku Skorpiona będzie mieć mocny wpływ na nasze życie partnerskie, emocje oraz finanse.

Ponieważ znak Skorpiona należy do najtrudniejszych do opanowania, emocje mogą wymknąć się spod kontroli. Bądźmy przygotowani na zwiększone pobudzenie naszych partnerów, unikajmy konfliktów i nie wchodźmy w dyskusje, które z góry wiadomo jak się skończą. Warto być teraz bardziej tolerancyjnym i elastycznym wobec bliskich, ponieważ wszyscy są pobudzeni, a wokół może się wytworzyć wiele chaosu.

Zanim kosmiczny plan działania zostanie poukładany na nowo, czas wyjść ze strefy komfortu i zmierzyć się ze swoimi lękami i traumami. Wszystko to, co przez ostatnie miesiące a nawet lata zmiataliśmy skwapliwie pod dywan, może teraz ujrzeć światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie.

Kwestie sporne

Do zarzewia domowych konfliktów z pewnością przyczynią się tematy związane z finansami, kredytami, ale również oszczędnościami i schowanymi przed partnerem aktywami. Drugim elementem zapalnym będzie zazdrość i posądzanie, słuszne bądź nie o zdradę, nieuczciwość, nielojalność w związku. Wiele osób może przejawiać niezdrową fascynację sprawami kryminalnymi, zbrodniami lub seksualnością. Niektóre znaki zodiaku mogą sobie nie poradzić z narastającymi oskarżeniami i po prostu uciec na bezpieczną odległość. W ciągu najbliższych dni starajmy się zachować zimną krew, ponieważ jak zapewne doniosą media, o zbrodnie w afekcie będzie teraz wyjątkowo łatwo.

Trudności zaćmienia słońca w znaku Skorpiona

 • zafascynowanie się kimś, wręcz obsesja na czyimś punkcie
  • zazdrość, zaborczość, syndrom Otella
   • dramatyczne uwalnianie emocji, niekontrolowana agresja
    • nasilenie się neuroz i stanów depresyjnych
     • ogromne napięcia wewnętrzne
      • mroczne myśli, ciemne fantazje
       • niepokój o stan finansów jako źródło kłótni rodzinnych
        • kłopoty z kanalizacją
         • awarie dotyczące asenizacji.

          Pozytywy zaćmienia słońca w znaku Skorpiona

          • skonfrontowanie się z dawnymi traumami
           • pokonanie paraliżujących lęków
            • przypomnienie sobie wypartych wspomnień
             • zrobienie miejsca na namiętność w życiu
              • sprawy intymne w związku zaczną być ważne
               • przedyskutujemy z partnerem swoje oczekiwania
                • czas na wewnętrzną przemianę
                 • możliwość głębokiej transformacji
                  • to, co niepotrzebne, nieodwołalnie odchodzi
                   • zamanifestujemy swoją potrzebę bogactwa.

                    Zaćmienie a zodiak. Wskazówki, na co zwrócić uwagę

                    Nów w Skorpionie podziała mocno na wszystkie znaki zodiaku. Wielu przedstawicieli gwiezdnego zwierzyńca będzie musiało ponownie ustawić sobie listę życiowych priorytetów. Najbardziej intensywnie wpływ tego zjawiska odczują Skorpiony, Byki, Lwy i Raki.

                    Baran

                    Nie daj się okradać z tego, co jest naprawdę cenne! Nie musi chodzić o pieniądze, ale o twój czas czy energię. Ktoś z niej korzysta zbyt mocno.

                    Byk

                    Czas, abyś zrozumiał, że masz prawo do samostanowienia i wolności. Jeśli ktoś zagarnia twoją przestrzeń i nie respektuje twojego terytorium, czas, aby się usunął.

                    Bliźnięta

                    Będziesz mógł podnieść się po ostatnich, dość niefortunnych potknięciach. Jeśli ktoś celowo utrudnia ci możliwość skorzystania z jakiejś okazji, czy też przejścia do innej pracy, powinieneś postawić taką relację pod znakiem zapytania.

                    Rak

                    Otoczenie będzie próbowało cię udobruchać i ugłaskać. Ktoś czuje, że wyrywasz się z ograniczeń i że stajesz się coraz mocniejszy Raku. Nie negocjuj warunków, które sobie wypracowałeś. To twoja zdobycz.

                    Lew

                    Możesz czuć dziwne osłabienie, tak jakby coś wysysało ci siły życiowe. Przemęczenie bez wyraźnego powodu da o sobie znać. Przeznacz ten czas na regenerację i podreperowanie sił przez odpoczynek i relaks.

                    Panna

                    Jesteś gotowa zmierzyć się z każdym wyzwaniem, z każdą trudnością. Znajdziesz w sobie siły, determinację i energię, aby przebić się przez wszystkie blokady i wejść na wymarzoną drogę.

                    Waga

                    Uważaj, kogo w tym czasie wpuszczasz do swojego życia, ponieważ może się w nim rozsiąść na dłużej, niż początkowo zakładałaś. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

                    Skorpion

                    Poczujesz kosmiczną moc. Staniesz przed perspektywą doświadczeń, których zawsze pragnąłeś. Uważaj jedynie na to, aby twój sekret nie wyszedł przedwcześnie na jaw.

                    Strzelec

                    Mogą nastąpić nagłe zmiany, które definitywnie pożegnają cię z pewnym etapem w twoim życiu. Długo zwlekałeś z pewnymi czynnościami, teraz wykonanie ich przyjdzie szybciej i łatwiej, niż zakładałeś.

                    Koziorożec

                    Nareszcie doświadczysz więcej spokoju i przewidywalności w twoim życiu. Zaćmienie pozwoli ci zapanować nad chaosem i bałaganem, który ostatnio się wokół ciebie wytworzył. Czas na usystematyzowanie.

                    Wodnik

                    Unikaj skrajnie emocjonalnych ludzi. Pewne osoby zareagują zbyt teatralnie i dramatycznie na twoje życiowe wybory. Tym bardziej powinieneś się trzymać podjętych decyzji i kontynuować reformy.

                    Ryby

                    Przed tobą całkiem świeżutki rozdział z pięknymi, białymi kartami. To co na nich napiszesz zależy tylko od ciebie. Odzyskujesz wolność wyboru i wolność samostanowienia. Już zapomniałaś jaka to radość, teraz to dostrzeżesz.

                    Zobacz także:

                    Źródło: Astrolog Merkurja

                    Źródło zdjęcia głównego: shaifulzamri/Getty Images

                    podziel się:

                    Pozostałe wiadomości

                    Koreanka nauczyła się j. polskiego m.in. dzięki oglądaniu Dzień Dobry TVN

                    Koreanka nauczyła się j. polskiego m.in. dzięki oglądaniu Dzień Dobry TVN

                    Blanka Lipińska pokazała nam wnętrza swego nowego domu

                    Blanka Lipińska pokazała nam wnętrza swego nowego domu

                    Wielu rodziców leworęcznych dzieci popełnia ten błąd. Ekspert: "To może być szkodliwe"

                    Wielu rodziców leworęcznych dzieci popełnia ten błąd. Ekspert: "To może być szkodliwe"

                    Joanna Krupa wspomina dzieciństwo w USA. "Dzieci się ze mnie śmiały"

                    Joanna Krupa wspomina dzieciństwo w USA. "Dzieci się ze mnie śmiały"

                    "Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń
                    Materiał promocyjny

                    "Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń

                    Mieszka w slumsach i marzy, by odmienić los rodziny. "Wiem, że mogę to zrobić, tańcząc w balecie"

                    Mieszka w slumsach i marzy, by odmienić los rodziny. "Wiem, że mogę to zrobić, tańcząc w balecie"

                    Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"
                    Materiał promocyjny

                    Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

                    Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

                    Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

                    Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
                    Materiał promocyjny

                    Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

                    Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

                    Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

                    13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

                    13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

                    Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
                    Materiał promocyjny

                    Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

                    "Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
                    Materiał promocyjny

                    "Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

                    Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

                    Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

                    Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

                    Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

                    Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

                    Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

                    Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

                    Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

                    Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

                    Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

                    Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

                    Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

                    Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

                    Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

                    Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

                    Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

                    "Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

                    "Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

                    Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

                    Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

                    "Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

                    "Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

                    Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

                    Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

                    Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

                    Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

                    Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

                    Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

                    Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

                    Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

                    Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

                    Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

                    E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
                    Materiał promocyjny

                    E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

                    Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

                    Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

                    Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

                    Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

                    Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

                    Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

                    In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

                    In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

                    Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

                    Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

                    Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

                    Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

                    Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

                    Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

                    #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

                    #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

                    Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

                    Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego