Hybrydowe zaćmienie Słońca i podwójny Księżyc w znaku Barana. Jak wpłynie na nas to wyjątkowe zjawisko?

Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Na niebie szykuje się niesamowity spektakl, który będą mogli podziwiać mieszkańcy wysp znajdujących się w południowej części Oceanu Indyjskiego, części Pacyfiku, Nowej Gwinei i Australii. Z hybrydowym zaćmieniem naszej dziennej gwiazdy mamy do czynienia, kiedy w pewnych częściach Ziemi jest ono widoczne jako obrączkowe, a w części jako całkowite. Sprawdź, jak to zjawisko wpłynie na znaki zodiaku, jakie stwarza szanse, a jakie zagrożenia.

Niektórzy obserwatorzy będą mogli podziwiać jasną tarczę Słońca wyłaniającą się spoza tarczy Księżyca na kształt ognistego kręgu, obrączki, inni doświadczą całkowitego zaćmienia naszej gwiazdy, która schowa się całkowicie za naszym naturalnym satelitą. W naszej szerokości geograficznej niestety nie obejrzymy tego zjawiska, ale większość znaków zodiaku czuje już na sobie jego potężną moc. Niespokojne sny, poczucie zagrożenia, lęk przed nieznanym, bóle głowy, to tylko część objawów, które wskazują na siłę nadchodzącego nowiu. Zaćmienie odbędzie się w ostatnim stopniu znaku Barana w czwartek, 20 kwietnia i rozpocznie o godzinie 6:12 polskiego czasu. Przygotujmy się na różnego rodzaju dziwne odczucia.

Hybrydowe zaćmienie Słońca ma dla nas ważną wiadomość ze strony Wszechświata - znajdź swoją ścieżkę i podążaj nią sam, o własnych siłach albo tłum pędzący na oślep zaciągnie cię tam, dokąd uzna za stosowne.

Podwójny nów w znaku Barana

Hybrydowe zaćmienie Słońca będzie połączone z już drugim tej wiosny Nowiem Księżyca w znaku Barana! To wyjątkowo rzadkie zjawisko, podobnie jak dodatkowa Pełnia Księżyca. Niektórzy błędnie twierdzą, że ta podwójność dotyczy samego miesiąca i chodzi o nów lub pełnię, która ma miejsce dwa razy w tym samym miesiącu kalendarzowym, ale to zdarza się stosunkowo często i nie jest niczym niezwykłym. Niesamowitą moc mają podwójne nowie i pełnie odbywające się w obrębie tego samego znaku zodiaku!

Z takim zjawiskiem będziemy mieli do czynienia właśnie teraz! Pierwszy Nów Księżyca w znaku Barana w tym roku miał miejsce 21 marca. Drugi odbędzie się rano, o godzinie 6:12, w czwartek, 20 kwietnia. Kilka godzin później Słońce przejdzie już do znaku Byka.

Podwójny Nów Księżyca w znaku Barana połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca to wyjątkowy moment, aby nadać rozpęd swoim projektom, ugruntować się na nowej ścieżce, pójść śmiało w nieznane. To nowy początek praktycznie pod każdym względem. Nowe adresy, nowe mieszkania, nowe miłości, nowe klucze, nowe samochody, nazwiska, biurka czy stanowiska, nie powinny teraz nikogo zaskakiwać! Szczególnie znaki ogniste (Barany, Lwy i Strzelce) otrzymają wyraźne sygnały od Wszechświata, że powinny obrać świeży kierunek. Azymut na sukces! Jednak i pozostali przedstawiciele zodiaku mają szansę na odgonienie od siebie wątpliwości i lęków oraz wykazanie się niespotykaną do tej pory odwagą. Gotowi, do biegu, start.

Zaćmienia w astrologii

Co prawda zaćmienia w astrologii tradycyjnej nie są odbierane jako dobry omen, ale obecnie interpretuje się je jako okazję do podjęcia przełomowych decyzji i oczyszczenia świadomości. W szczególności całkowite zaćmienie Słońca to moment przesilenia. W zależności, w którym znaku zaćmienie się odbywa, tego dotyczą newralgiczne punkty zwrotne. Z pewnością przeznaczenie da o sobie znać, a Wszechświat wysyła jasne sygnały dotyczące najważniejszych celów, które są do teraz do zrealizowania.

Zaćmienie Słońca w znaku Barana

Jeśli chodzi o zaćmienie w znaku Barana, to jasno i wyraźnie mówi nam ono o konieczności zabezpieczenia swojego terenu oraz o tym, aby bez skrupułów zawalczyć o siebie i swoje racje. Czas na asertywność, a jeśli nie poskutkuje, nawet na bezpardonową stanowczość – i jest to delikatne określenie. Już drugi Nów Księżyca tej wiosny w znaku Barana potwierdza znaczenie tego samego przesłania – twoje racje są ważne! W niektórych wypadkach najważniejsze, i nie wstydź się o nie upominać. Jeśli ktoś ma inną wizję ciebie, to nie powinno mieć dla ciebie znaczenia.

Będziemy mieli w sobie znaczną potrzebę, aby popchnąć do przodu tematy, które gdzieś na przestrzeni ostatnich miesięcy ugrzęzły w martwym punkcie. To się uda, ale musimy włożyć w to chociaż minimalny wysiłek i wykazać się jakąkolwiek inicjatywą! Kosmos będzie sprzyjał tym, którzy biorą sprawy we własne ręce i zdają się na siebie, a nie na pomoc innych. Nadchodzi czas wiary w swoje możliwości, wiary która może czynić cuda z dnia na dzień.

Potencjały zaćmienia Słońca w znaku Barana

 • zaczynamy wszystko z z nowym entuzjazmem
  • rzucimy za siebie to co było
   • nie oglądamy się wstecz
    • koniec rozdrapywania starych ran
     • co było, a nie jest nie pisze się w rejestr
      • odwaga do przecięcia skomplikowanych problemów
       • szybkie, skuteczne decyzje
        • koniec wahań
         • koniec dylematów
          • ulga płynąca z wybrania określonej ścieżki
           • przestaniemy się miotać
            • koniec poczucia winy
             • jeśli zdecydujemy się coś zakończyć, nie ma powrotu
              • palimy za sobą mosty, i to z radością piromana
               • zerwanie ograniczających, toksycznych relacji
                • silne impulsy płynące od intuicji
                 • nowy początek na wielu płaszczyznach

                  Trudności zaćmienia Słońca w znaku Barana

                  • duże napięcia w obrębie głowy i karku
                   • wysokie ciśnienie tętnicze krwi
                    • zagrożenie chorobami układu krwionośnego
                     • bóle zębów
                      • bóle zatok
                       • duże ciśnienie w gałce ocznej
                        • szumy uszne
                         • zaburzenia równowagi
                          • napady złości
                           • agresja wyładowywana na przedmiotach
                            • potłuczony sprzęt, stłuczone szkło
                             • większa ilość pożarów
                              • zagrożenie płynące ze strony ognia
                               • zagrożenie płynące ze strony toksycznych substancji
                                • ogromne wyładowania napięcia elektrycznego
                                 • oczyszczające kłótnie w partnerstwie
                                  • stawianie sprawy na ostrzu noża
                                   • wszystko albo nic
                                    • nieumiejętność prowadzenia negocjacji
                                     • niechęć do ustępstw
                                      • bezmyślny upór

                                       Zalecenia na zaćmienia Słońca w znaku Barana dla wszystkich znaków zodiaku

                                       Baran

                                       Idź na żywioł, nie zatrzymuj się, nie wdawaj w zbędne analizy. Podwójny nów w twoim znaku nie zdarzy się ponownie przez długie lata. Może nie wiesz do końca, którą ścieżkę wybrać, ale zdaj się na swój instynkt, on cię poprowadzi. To jest TEN MOMENT. Twoja odwaga i odrobina bezmyślności, to teraz twoje atuty.

                                       Byk

                                       Nadszedł definitywny czas, aby poddać się zmianom i rzucić wreszcie za siebie twój odwieczny lęk przed nieznanym. Zobacz, ile energii kosztuje cię wstrzymywanie tego, co i tak powinno już dawno się zrealizować. Puszczając linę asekuracyjną, poczujesz ulgę.

                                       Bliźnięta

                                       Wchodzisz na wyższy poziom funkcjonowania. Potężny wpływ zaćmienia Słońca napędzi cię do zaprezentowania otoczeniu lepszej wersji ciebie samego. Twoja pewność siebie wzrośnie, ponieważ to co robisz zawodowo zostanie docenione. Zaczniesz być samowystarczalny pod wieloma względami.

                                       Rak

                                       Może trochę się obawiasz przełamania rutyny, ale co ryzykujesz? Podążaj za impulsem płynącym z najgłębszych warstw twojej osobowości. Przestań snuć teorie spiskowe, nie trać czasu na domysły. Po prostu idź za głosem serca, nawet jeśli wydaje ci się to nierealne, jeśli twoje emocje są autentyczne, to co się dzieje jest prawdziwe.

                                       Lew

                                       Jesteś najzwyczajniej szczęśliwy, będąc sobą. Docenisz to, kim jesteś i to, co robisz zarówno dla innych jak i dla siebie. Znajdziesz niezwykły balans pomiędzy dawaniem i braniem. Zaćmienie Słońca w znaku Barana pomoże nawiązać nowe relacje biznesowe i jakąś współpracę. Rozwój duchowy i osobisty idzie teraz gładko.

                                       Panna

                                       Szykują się pewne przeszkody do pokonania wynikające z twoich przerośniętych ambicji i wygórowanych oczekiwań względem siebie. Twój krytyk wewnętrzny nigdy nie śpi, zawsze motywuje cię do tego, abyś coś poprawiła. Już najwyższy czas go uciszyć! Pod wpływem zaćmienia zacznij siebie doceniań i kochać, zasługujesz na to.

                                       Waga

                                       Może ktoś próbuje przejąć kontrolę nad twoim życiem, a może ty sama ostatnio dałaś komuś klucze do swojej duszy i niczego już nie nadzorujesz? Czas odzyskać panowanie nad swoją przestrzenią i energią. Jeśli nie teraz, to kiedy? Musisz jasno i wyraźnie zakomunikować, gdzie się kończy cudza wolność, a zaczyna twoja przestrzeń.

                                       Skorpion

                                       Ludzie wokół ciebie zachowują się co najmniej dziwnie. Możesz mieć wrażenie, że nie rozpoznajesz już nikogo, starzy przyjaciele nie są tacy sami, nawet bliskie osoby ulegają jakimś transformacjom. Ty również będziesz mieć zmienne nastroje, ale zaćmienie Słońca w Baranie przyniesie ci duży plus – rozeznasz się na czym stoisz w sprawach partnerskich.

                                       Strzelec

                                       Zaćmienie Słońca w ostatnim stopniu znaku Barana odbywa się w twoim, ognistym żywiole. To duży atut! Przeprowadzisz jakąś ważną sprawę na nowy, wyższy etap funkcjonowania, doznasz jakiegoś natchnienia, kosmiczna energia pobudzi cię do udziału w nowym wyzwaniu, nie przestraszysz się odpowiedzialności. Najważniejsze jest to, że masz wreszcie świadomość tego co czujesz i do kogo.

                                       Koziorożec

                                       Trzeba zadziałać szczerze i odważnie, chociaż dla ciebie te dni to czas silnego wzburzenia i intensywnych przeżyć. Jeśli nie będziesz bawić się w żadne gierki i żadne podchody, to co się teraz dzieje w dłuższej perspektywie będzie dla ciebie korzystne. Ktoś chce cię pogrążyć lub sprawić przykrość, ale sam sobie uczyni szkodę.

                                       Wodnik

                                       Zaćmienie Słońca będzie połączone z kwadraturą z Plutonem, który znajduje się w twoim znaku zodiaku. Możesz być przytłoczony ilością reform, zmian i nagłych zwrotów mających teraz miejsce w twoim życiu. Będziesz się zmagać z uczuciem, że grunt usuwa się spod nóg. Przecież ty jesteś człowiekiem rewolucji! Rewolucja to twój żywioł. W nowej rzeczywistości odnajdziesz się szybciej niż sądzisz.

                                       Ryby

                                       Nów Księżyca i zaćmienie Słońca mają miejsce w twoim drugim domu, To czas zmiany podejścia do finansów i sposobu zarobkowania. Możesz teraz urzeczywistnić swoje plany zawodowe i zdobyć się na sięgnięcie po inną pracę. Masz teraz w sobie więcej odwagi do inwestycji i dużych zakupów. Nawet takich, które są zobowiązaniem na lata.

                                       Zobacz także:

                                       Autor: Astrolog Merkurja

                                       Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

                                       podziel się:

                                       Pozostałe wiadomości