Horoskop

Czarna magia w praktyce i teorii - zaklęcia, uroki i klątwy

Horoskop

Aktualizacja:
czarna magia

Czarna magia od wieków fascynuje i bulwersuje. I nic dziwnego, każdy czasem ma ochotę rzucić klątwę na wrednego szefa czy miłosne zaklęcie na kogoś, kto nie zwraca na nas uwagi. Czarna magia w praktyce nie jest prosta, ale zawsze warto spróbować.

Prawdziwa czarna magia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto dowiedzieć się, czym jest czarna magia i czemu tak naprawdę ma służyć.

Czarna magia – co to znaczy?

Czarna magia to magiczne działania, które wykonuje się w złych intencjach. Ten rodzaj magii odwołuje się do sił zła, demonów, wampirów i diabłów, wykorzystując ich moc do osiągnięcia jakiegoś celu. Do praktykowania czarnej magii używa się rytuałów, zaklęć, klątw i uroków. Dużą popularnością cieszy się czarna magia miłosna i czarna magia na pieniądze. W wielu kulturach czarna magia była i nadal jest zakazana. Nie mogą z niej korzystać na przykład muzułmanie. Talibowie z kolei uważają prognozy pogody za pewien rodzaj czarnej magii i właśnie dlatego zostały one przez nich zakazane. Zwolenników czarnej magii nazywa się czarnoksiężnikami, a czarną magię stawia się najczęściej w opozycji do religii.

Biała i czarna magia

Jeśli jest czarna magia, to logika podpowiada, że powinna istnieć także magia biała, która miałaby siłę zwalczania mocy zła. Jak jest w praktyce? Wielu praktykujących magię uważa, że nie ma sensu dzielić magicznych praktyk na dobre i złe, czarne i białe. Magia jest jedna, ale jest to tak obszerne zagadnienie, że ludzie na przestrzeni wieków zaczęli nadawać jej więcej określeń po to, by ułatwić sobie poruszanie się po tym rozległym świecie różnych mocy. Magia to narzędzie i to, w jaki sposób zostanie wykorzystana, zależy głównie od intencji maga, szamana lub czarownika ją praktykującego.

Nauka czarnej magii

Jak się nauczyć czarnej magii? Nauka magicznych praktyk nie jest prosta, o czym świadczy powszechnie używany frazeologizm czarna magia, który oznacza coś niezrozumiałego czy trudnego do pojęcia. Wymaga pełnego zaangażowania i cierpliwości, a także szczerych chęci. Nauka magii w każdej postaci powinna odbywać się pod okiem nauczyciela, który podzieli się z adeptem swoim doświadczeniem i rozwinie przed nim różne techniki, będzie mu służył pomocą i podzieli się swoją wiedzą. Nauka czarnej czy jakiejkolwiek innej magii na własną rękę nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na ewentualne skutki uboczne, które mogą się pojawić i z którymi trzeba będzie sobie poradzić. Jeśli tak się stanie, pomoc nauczyciela może być konieczna.

Czarna magia: zaklęcia

Zaklęcia to przede wszystkim słowa i gesty wypowiadane i wykonywane w określonej kolejności, które mają za zadanie podporządkowanie rzeczywistości. Zazwyczaj mają wpływać na podświadomość, dlatego niektóre zaklęcia mogą być także afirmacjami. Dobrym przykładem są zaklęcia miłosne. Czarna magia daje bowiem moc przyciągania wielkiego uczucia. A jeśli związek się rozpadł i druga połowa odeszła w siną dal, powinna zadziałać czarna magia na powrót ukochanego.

Czarna magia: klątwy

Klątwa dotyczy zazwyczaj wielu aspektów życia osoby, na którą zostanie rzucona. Klątwę można rzucić nie tylko na jednego człowieka, ale także na całą społeczność, naród, a nawet miejsce. Dotyczy zdarzeń, które dzieją się w otoczeniu konkretnej osoby, zdarza się, że oddziałuje także na ciało.

Czarna magia: uroki

Urok i klątwa to pojęcia dosyć często mylone, ale bardzo łatwo je od siebie odróżnić. O ile klątwy dotyczą otoczenia osoby nią objętej, to uroki działają na jej wnętrze, czyli umysł i sposób postrzegania świata. Osoba pod wpływem uroku może widzieć otaczającą ją rzeczywistość w zupełnie inny sposób niż pozostali ludzie.

Rytuały czarnej magii

Rytuały są sekwencjami gestów, czynów i wypowiedzi, które mają wywołać pożądany skutek. Są praktykowane w wielu religiach. Czarna magia to rytuały voodoo, które mają za zadanie wprowadzić konkretną osobę lub nawet grupę osób w trans. W niektórych odmianach voodoo wykorzystuje się także lalki voodoo. Innym przykładem są rytuały wiccańskie, praktykowane przez wyznawców pogańskiej religii Wicca, które często odprawiane są w czasie pełni lub nowiu. Warto pamiętać, że magiczne rytuały praktykowali już starożytni Egipcjanie.

Sennik – czarna magia

Ciekawym przykładem kontaktu z tajemnymi mocami i wiedzą jest sennik, będący zbiorem najczęściej pojawiających się marzeń sennych. Sny są często pełne symboli i ukrytych zdarzeń, które są najczęściej odbiciem naszego życia. Prawidłowa interpretacja tych znaków może pomóc w rozwiązywaniu problemów, poszukiwaniu ukrytych pragnień czy nawet przepowiadaniu przyszłości. Interpretacja snów była i nadal jest praktykowana w wielu kulturach na całym świecie. Sennik daje szansę na głębsze poznanie siebie i swoich potrzeb.

Przemysław Kossakowski, prowadzący program „Kossakowski. Szósty zmysł", odwiedził znachora Lwa Gerszmana. Twierdzi on, że światem rządzą biali i czarni magowie. Przekonuje, że działają w ukryciu, często piastując najwyższe państwowe i międzynarodowe stanowiska. Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Sen o rybach w wodzie – jak go interpretować?

Sennik – w jaki sposób interpretować sny, w których pojawiają się grzyby?

List we śnie – co mówi sennik?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości