Powstał znaczek pocztowy na cześć Anny Jantar. "W ten piękny sposób została upamiętniona"

annajantrat
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co słychać w świecie gwiazd i celebrytów?
Co słychać w świecie gwiazd i celebrytów?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
10 czerwca Anna Jantar obchodziłaby 73. urodziny. Z tej okazji Poczta Polska wypuściła wyjątkowe znaczki z wizerunkiem i autografem słynnej artystki. O szczegółach opowiedział Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN.

Znaczki z Anną Jantar

Choć Anna Jantar zmarła 43 lata temu, to pamięć o niej wciąż jest żywa. Jeden z jej najpopularniejszych singli "Tyle słońca w całym mieście", który pojawił się na debiutanckiej płycie, do dziś jest znany, lubiany, a wielu wokalistów chętnie bierze go na warsztat, tworząc covery lub nowe wersje.

10 czerwca Jantar 2023 r. skończyłaby 73 lata. W tym dniu do obiegu trafił specjalny, okolicznościowy znaczek pocztowy na cześć mamy Natalii Kukulskiej.

- Poczta Polska wypuściła znaczek pocztowy ze zdjęciem Anny Jantar. W ten piękny sposób została upamiętniona. Widzimy nie tylko zdjęcie, ale też faksymile jej podpisu, czyli autograf. Każdy filatelista i nie tylko, jeżeli ma ochotę mieć taką piękną pamiątkę, to może - mówił Mateusz Hładki.

Ostatnie zdjęcie Anny Jantar

14 marca 1980 roku gwiazda zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot IŁ-62 Mikołaj Kopernik rozbił się niecały kilometr od Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Na pokładzie było 10 członków załogi oraz 70 pasażerów, wśród nich Anna Jantar. Nikogo nie udało się uratować.

Wokalistka podróżowała z Nowego Jorku do Warszawy. Tuż przed odlotem przyjaciel zrobił jej ostatnie zdjęcie.

- Jego autorem jest muzyk Adam Glinka, który odwoził ją na lotnisko Kennedy'ego w Nowym Jorku. Koncertowali wtedy razem - opowiadał nasz reporter. - Była straszna burza śnieżna, warunki pogodowe się pogorszyły. Samolot miał nie odlecieć, finalnie odleciał z dwugodzinnym opóźnieniem. Jak ten lot się skończył, to wiemy. I to jest właśnie ostatnie zdjęcie zrobione na lotnisku - dodał.

Adam Glinka w wielu wywiadach wspominał, że Anna Jantar przed śmiercią planowała zmieć swój repertuar. To był bardzo ważny czas w jej karierze zawodowej.

- Marzyło się jej, by zacząć tworzyć bardziej ambitną, a mniej rozrywkową muzykę. Był pełna obaw, czy ta nowa muzyka przypadnie do gustu tak ogromnej publiczności. Wiadomo, co innego, jak coś jest komercyjne, rozrywkowe, a co innego, jak stawiamy na taki bardzo wysublimowany repertuar - przyznał Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości