Gwiazdy

Ambitna siostra Beyonce zachwyca talentem: "Jesteś wizjonerką"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Beyonce to jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki. Mało kto wie, że równie utalentowana jest jej młodsza siostra, która rozwija skrzydła jako ambitna artystka. Solange Knowles właśnie zadebiutowała w roli kompozytorki baletowej, a jej dzieło będzie wystawiane w prestiżowej instytucji w Nowym Jorku. 36-latka jest pierwszą afroamerykańską artystką, której udało się to osiągnąć. Beyonce może być zazdrosna?

Solange Knowles skomponowała muzykę do baletu

Solange Knowles to utalentowana wokalistka, artystka performance i kompozytorka. Mimo wielu osiągnięć przez lata znajdowała się w cieniu starszej siostry – Beyonce. Choć też jest bardzo uzdolniona, postanowiła poprowadzić swoją karierę w nieco inną, niż gwiazda popu, stronę. Solange Knowles właśnie została pierwszą w historii New York City Ballet czarną kompozytorką baletową.

- Młodsza siostra odniosła wielki sukces w Nowym Jorku. Jest pierwszą ciemnoskórą kobietą, która napisała muzykę do New York City Ballet, bardzo prestiżowego, jeśli nie najbardziej prestiżowego, baletu na świecie – podkreślała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Partytura autorstwa Knowles miała swoją premierę pod koniec września podczas "Fall Fashion Gala", corocznego wydarzenia współorganizowanego przez Sarę Jessicę Parker. Wyjątkowy balet, który jest połączeniem tańca, teatru i pokazu mody, będzie wystawiany w Lincoln Center w Nowym Jorku aż do maja. Za choreografię odpowiada debiutująca 23-letnia Gianna Reisen.

Beyonce dumna z siostry

O prestiżowym osiągnięciu Solange poinformowała za pośrednictwem Instagrama szczęśliwa Beyonce.

- Kochana siostro, nie ma słów, które wyraziłyby dumę i zachwyt, którymi darzę twoje osiągnięcia. Jesteś wizjonerką, jedyną w swoim rodzaju – wyznała na swoim profilu piosenkarka.

Solange Knowles jest wokalistką z pogranicza R&B, soulu oraz funku. Na swoim koncie ma nie tylko prestiżową kompozycję dla nowojorskiego baletu, ale i cztery albumy studyjne oraz nagrodę Grammy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Autor:Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości