Rupert Grint chciał rzucić aktorstwo przez "Harrego Pottera". Założył hodowlę alpak

Autor:
Maria
Czarniecka
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Rupert Grint mając 13 lat zagrał w filmowej adaptacji "Harrego Pottera". Aktor wcielał się w postać Rona, przyjaciela tytułowego bohatera, przez kolejne 10 lat. Choć rola przyniosła mu międzynarodową sławę, mężczyzna nie wspomina okresu nagrań dobrze. Okazało się, że długo myślał o tym, by rzucić aktorstwo raz na zawsze.

Rupert Grint o "Harrym Potterze"

Rupert Grint na planie "Harrego Pottera" spędził 10 lat. Wcielił się w rolę Rona Weasleya, jednego z trzech głównych bohaterów powieści. Aktor mocno zżył się z graną przez siebie postacią - tak samo, jak Weasley pochodzi z wielodzietnej rodziny i wie, jak to jest dorastać w cieniu rodzeństwa. - Pod koniec grałem już po prostu siebie. Połączyłem się w jedno z moim bohaterem. Automatycznie reaguję, jeśli ktoś powie do mnie Ron. To moje drugie imię - mówił Grint dla serwisu "Bustle". I choć zaznaczał, że granie Rona było wspaniałą przygodą, to cała historia nie skończyła się najlepiej.

- W pewnym momencie przerosła go sława, co nie powinno nas dziwić, bo pamiętamy, jaki w pewnym momencie był szał na "Harrego Pottera" - mówiła Sandra Hajduk.

- "Harry Potter" konsumował moje życie przez dziesięć lat. Kręciliśmy cały rok, a resztę czasu poświęcaliśmy na promocję filmu. To było przytłaczające. Chciałem zrobić sobie przerwę, by zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, zastanowić się nad wszystkim. Praca na planie była cudownym doświadczeniem, ale myślę, że skończyliśmy w dobrym momencie. Gdybyśmy kontynuowali, to mogło się dla mnie źle skończyć – powiedział aktor w rozmowie z serwisem "Bustle".

Grint nie mógł się również pozbyć nadanej mu łatki. Wszyscy kojarzą go tylko z tą jedną postacią. - Rupert Grint grał później wiele różnych ról w serialach, w filmach - opowiadała Sandra Hajduk. - On już zawsze będzie "tym Ronem z "Harrego Pottera"" - dodała.

Rupert Grint chciał skończyć z aktorstwem

Wykańczająca rozpoznawalność i łatka jednej roli sprawiły, że Grint w końcu zaczął myśleć o porzuceniu aktorstwa. Kupił furgonetkę i sprzedawał lody na ulicy, by odpocząć od planów zdjęciowych i sławy. Założył również hodowlę alpak i dzikich świń. Jednak rozstanie z aktorstwem nie trwało długo. Rupert Grint wrócił do zawodu, a już niebawem na ekranach pojawi się nowy film z jego udziałem.

Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze wydarzyło się w świecie gwiazd, obejrzyj powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Dave J Hogan/Getty

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości