Zmarł były mąż Doroty Zawadzkiej. Walczył z okrutną chorobą. "Mam nadzieję, że już nie cierpi"

Zmarł były mąż Doroty Zawadzkiej. Walczył z okrutną chorobą
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Dorota Zawadzka przekazała smutną wiadomość. Odszedł jej były mąż i ojciec synów, Roman Zawadzki. Był psychologiem, wykładowcą akademickim, autorem książek, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Zmarł w wieku 77 lat. Długo walczył z chorobą.

Roman Zawadzki nie żyje

Dorota Zawadzka przez wiele lat była związana z Romanem Zawadzkim. Pobrali się, kiedy psycholożka była jeszcze na studiach. Doczekali się dwóch synów, Pawła i Andrzeja. Ostatecznie para rozwiodła się w 2006 roku.

Roman Zawadzki był znanym i cenionym psychologiem. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Napisał kilkanaście książek, m.in.: "Magia i Mitologia psychologii", "Psychobiografie Literackie", „Kobieta", "Igraszki fałszywych bogów", "Stres - sztuka życia". Był autorem licznych artykułów naukowych, popularnonaukowych, esejów, utworów dramatycznych, a także tłumaczem literatury pięknej i naukowej.

Była żona Zawadzkiego przekazała w mediach społecznościowych smutną informację o jego śmierci. Ujawniła też, że 77-latek zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

- Pożegnanie. Dziś, po bardzo długiej i okrutnej chorobie zmarł Roman Zawadzki. Miał 77 lat. Ojciec moich synów. Gdy go poznałam, był świetnym facetem. Dusza towarzystwa, dobrze wykształcony, kilka języków, lekkie pióro, światły umysł. Inteligencja i poczucie humoru - napisała Dorota Zawadzka.

Dorota Zawadzka pożegnała byłego męża

Psycholożka przedstawiła krótką biografię zmarłego eksmęża. - Był autorem licznych sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych, kilka z nich wyprodukowało Polskie Radio. Pisał książki, napisał ich kilkanaście, jego felietony były ostre i dowcipne. Był psychologiem, przez lata nauczycielem akademickim na UW i w SWPS. Interesował go świat, ludzie, etologia, psychobiologia, psychologia kulturowa, psychologia twórczości, filozofia historii i kultury. Tłumaczył filmy dla dzieci, książki i sztuki. Był muzykiem i znawcą pianistyki. Jego radiowe audycje "Konfrontacje muzyczne" zawsze były wyjątkowe.

Dorota Zawadzka nawiązała również do prywatnych relacji z Romanem Zawadzkim. W szczerym wpisie opisała blaski i cienie dawnego związku.

- Starał się być tatą. Nie miał jednak dobrych wzorców, więc różnie mu to wychodziło. Próbował być mężem. Zostawił po sobie trzech wspaniałych młodych mężczyzn, Michaela, Pawła i Andrzeja. Dwaj z nich to nasze wspólne, najlepsze dzieło. Pawełku, Jędrusiu… Spędziliśmy ze sobą wiele dobrych lat. Niech pozostanie po nim dobre wspomnienie. Mam nadzieję, że tam, gdzie jest, już nie cierpi - podsumowała psycholożka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA, Facebook/Dorota Zawadzka FanPage

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla