Gwiazdy filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" w Zakopanem. Jak wyglądała praca nad produkcją?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
"Niebezpieczni dżentelmeni" od kulis
"Niebezpieczni dżentelmeni" od kulisDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Reporterka Dzień Dobry TVN odwiedziła Zakopane, by spotkać się z gwiazdami filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" – aktorem Wojciechem Mecwaldowskim oraz reżyserem i scenarzystą Maciejem Kawalskim. Jak panowie wspominają prace na planie tej wyjątkowej komedii?

"Niebezpieczni dżentelmeni" od kulis

"Niebezpieczni dżentelmeni" to najnowsza komedia w reżyserii Macieja Kawalskiego. Produkcja przedstawia historię kryminalną, w którą zamieszane są cztery największe nazwiska ubiegłego stulecia: Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski. Po suto zakrapianej zabawie wspomniani artyści budzą się ze snu. Panowie nic nie pamiętają, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny.

W obsadzie nie zabrakło fantastycznych polskich aktorów takich jak: Tomasz Kot, Andrzej Seweryn, Marcin Dorociński i Wojtek Mecwaldowski. Z tym ostatnim o pracy nad filmem porozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Magdalena Bober.

 - Dla mnie spacery z Marcinem Dorocińskim były cudowne. Przegadywaliśmy tekst i chodziliśmy jeść pyszności. Staraliśmy się zżyć z tym miejscem – tłumaczył aktor.

"Niebezpieczni dżentelmeni". Zakopane z 1914 roku

Maciej Kawalec, reżyser i scenarzysta filmu podkreśla, że dużą częścią filmowej opowieści były doskonale odtworzone kostiumy i wnętrza. Większość zdjęć kręcono w Zakopanem, w willi rodziców Witkacego. Dawne meble, stroje i oryginalne wnętrza zachwycają autentycznością na ekranie.

- Ta okolica grała nasze centrum Zakopanego, rok 1914 [...]. Zaadoptowaliśmy tak, żeby było poczucie, że wchodzimy w machinę czasu i jesteśmy w Zakopanem sprzed 100 lat – stwierdził reżyser.

Komedię "Niebezpieczni dżentelmeni" można oglądać w kinach w całej Polsce od 20 stycznia 2023 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości