Muzyczna droga Julii Kamińskiej. Aktorka szykuje się do premiery pierwszego krążka. "Jestem zestresowana"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Nowa droga Julii Kamińskiej
Nowa droga Julii Kamińskiej
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Aktorka, scenarzystka i germanistka postanowiła spróbować swoich sił w muzyce. Niebawem premierę będzie miała pierwsza płyta Julii Kamińskiej. Skąd czerpie inspirację? Czy stresuje się występami na żywo? Artysta uchyliła nam rąbka tajemnicy swojej kariery, a także wykonała na naszej scenie jeden z utworów zapowiadających wydawnictwo.

Julia Kamińska szykuje pierwszą płytę

Julia Kamińska lubi zaskakiwać fanów. Już niebawem artystka przedstawi światu swój pierwszy album muzyczny. Skąd czerpie inspirację?

- Łatwiej jest tworzyć, jak się coś przeżyło. Wydaje mi się to niezbędne. Jeżeli przeżyliśmy swoje i potrafimy to okiełznać i przekazać publiczności to jest to wtedy najbardziej autentyczne i do głowy przychodzą najlepsze pomysły. Czerpię z życia, z historii, których słucham. Czasami inspiruje mnie ktoś na ulicy - powiedziała.

Premiera płyty już w maju, ale to nie koniec niespodzianek. Julia rusza w trasę koncertową po festiwalach. Na dniach będziemy mogli posłuchać jej na Next Fest w Poznaniu.

- Aktualnie jestem przejęta i zestresowana, bo przede mną świat festiwali muzycznych. To będzie moje pierwsze doświadczenie muzyczne tego typu. Nigdy nie występowałam z moimi autorskimi piosenkami. Zamierzam użyć wszystkich doświadczeń, które miałam, mam nadzieję, że mi pomogą - powiedziała.

Julia Kamińska na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Julia Kamińska wykonał utwór "Raz Dwa Trzy". Singiel ten, jak przyznaje sama wokalistka, jest muzyczną opowieścią o "dotyku". Tekst powstał na podstawie opowiadania Jany Karpienko.

- Opowiadanie Jany jest delikatne w formie ale przeszywające, trochę hipnotyczne, jak mantra. Było ze mną długo po pierwszym przeczytaniu. Jana zdecydowanie potrafi dotykać tekstem. Teraz, wspólnie spróbujemy dotknąć nim więcej osób – tak o utworze mówi Julia Kamińska.

Za produkcję piosenki utrzymanej w klimacie drum&bass odpowiada Paweł Odoszewski.

Julia Kamińska w piosence “Raz dwa trzy”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości