Monika Zamachowska zdradza szczegóły rozstania ze Zbigniewem Zamachowskim. "To była jego decyzja"

wideo portal/x-news

Monika Zamachowska w ostatnich tygodniach mierzy się z trudnymi chwilami. Dziennikarka rozstała się ze swoim trzecim mężem. Zbigniew Zamachowski postanowił milczeć i nie poruszać tego tematu publicznie. Jego żona jednak zdecydowała się ujawnić wydarzenia, jakie zaszły w ostatnim czasie. Jakie były powody rozstania?

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski – rozstanie

Po sześciu latach małżeństwa Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski podjęli decyzję o rozstaniu. Niedawno aktor wyprowadził się ze wspólnego mieszania na warszawskim Żoliborzu. Co się wydarzyło? Aktor wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie komentować prywatnych spraw. Nieco inne stanowisko przyjęła prezenterka, która o zaistniałej sytuacji postanowiła opowiedzieć "Faktowi".
Jakie były przyczyny rozstania? W sieci pojawiło się wiele spekulacji i powodów, dla których małżeństwo z kilkuletnim stażem miałoby się rozpaść. Jednym z nim był romans aktora z koleżanką po fachu.

Za rozstanie zawsze odpowiadają obie strony. [...] Jestem załamana, przyznaję. Ale wchodziłam w ten związek jako dojrzała czterdziestolatka i wiedziałam od początku, że nic nie jest dane raz na zawsze. Nie da się kochać na siłę. Widocznie miłość się skończyła. Muszę to teraz tylko przyjąć

- powiedziała Monika Zamachowska w rozmowie z "Faktem".
Decyzję o rozstaniu podjął ostatecznie jej mąż. Aktor z dnia na dzień ogłosił, że się wyprowadza.
- Jeśli ktoś zdecydował, że musi odejść, nie mam prawa nic w tej sprawie zrobić. Mam nadzieję, że przyjdzie taki moment, gdy usiądziemy ze Zbyszkiem, emocje już opadną i będę miała okazję wysłuchać jego żalu. Bo to była jego decyzja - przyznała dziennikarka.

Wsparcie rodziny

Prezenterka dodała, że rozstanie dotknęło nie tylko ją, ale także najbliższą rodzinę. Mama Moniki od początku miała złe przeczucia i nie wróżyła dobrze temu związkowi.
- Miewam różne nastroje, huśtawki emocjonalne, ale muszę być silna. (...) Mama bardzo przeżywa mój potencjalny trzeci rozwód. Nigdy nie miała dobrej relacji z moim mężem, ma bardzo smutne refleksje dotyczące przyczyn rozpadu tego związku - zdradza Zamachowska.
W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wsparcie rodziny. Jak przyznała, pomocną dłoń wyciągają do niej dzieci: Tomek i Zosia, którzy zdecydowanie lepiej radzą sobie z tą sytuacją. Mimo trudnych chwil prezenterka przyznaje, że nie żałuje lat spędzonych u boku męża.
- Przeżyłam cudowne 10 lat. Z wybitnym mężczyzną, który jest nie tylko jednym z największych aktorskich talentów w naszym kraju, ale i ciepłym, serdecznym człowiekiem.
Monika Zamachowska: Kultura zdycha w tym kraju. Będzie ciężko Polaków namówić, żeby znowu chodzili do kina czy teatru
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości